ДОБАВИТЬ В ЗАКЛАДКИ     УКР РУС
  КОНТАКТЫ | РЕКЛАМА НА НБН | КАК ОТКРЫТЬ БЛОГ НА НБН | РАССЫЛКА НОВОСТЕЙ | RSS     
4296         22:00 | 14.11.2014    

Горіло місто, палало…

 

Пожежі у Києві: випадковість чи закономірність?

Якби за два тижні до пожежи біля кіностудії Довженка не горів кінотеатр «Жовтень», другий випадок можна було б трактувати як прикру випадковість. Однак два займання протягом чотирнадцяти днів (те ще й у місцях, які давно спокушають нечистоплотних ділків) не можуть бути випадковістю. Навіть у такому великому місті, як Київ.

Досі рейдерькі захоплення земель чи будівель відбувались за рахунок брутальної фізичної сили. Були побоїща за участю «братків», які, принаймні, не завершувалися смертю фігурантів конфлікту. (Якщо не рахувати покійну Марину Довгу, директорку магазину «Сяйво», яка померла саме тоді, коли пара вантажівок з піском та два десятків молодиків зі зварювальними апаратами «тиснули авторитетом» на колектив магазину, виставляючи працівників за двері і блокуючи входи та виходи).

Але підпали – це дещо нове у наших реаліях. І дещо дуже страшне. Адже у тому ж таки «Жовтні» все могло завершитися трагічно: свідки події переповідають, що глядачі та працівники кінотеатру поставилися до криків про пожежу як до жарту, «частини програми», і не вкапились залишати приміщення.

Коли йдеться про «Жовтень», зумисний підпал видається єдиною обгрунтованою версією, коли ж ми говоримо про кіностудію Довженка – все не так очевидно, а проте… Контейнер із «секонд-хендом», звісно, іще не кіностудія, але тут – як у дитячій грі – вже доволі «тепло», навіть «гаряче», причому як у фігуральному, так і в буквальному значенні слова.

Іще за президентства Ющенка «Київміськбуд-1» намагався забрати половину землі кіностудії. Проти цього як могли протестували Ада Роговцева, Богдан Ступка, Роман Балаян та В'ячеслав Криштофович. Справа ця «зависла», якщо не брати до уваги знищення у 2010-му кінотеатру імені Довженка. За один лише день будівлю, яку обіцяли відреставрувати та відновити, розламали вщент.

Тепер на місці кінотеатру імені Довженка бовваніє багатоповерхівка. Територія належить такому собі ТОВ «Торговий дім «Супермаркет-93». Новому власнику з неоковирною назвою Київрада продала ділянку ще у 2009-му. Те, що це було особливе місце для кількох поколінь киян, менеджери від будівельного бізнесу до уваги не беруть.

А у кінотеатрі між тим бували відомі люди, пов’язані з кіностудією – вони крокували цією бруківкою, приходили на сеанси, піднімались на сцену перед прем’єрами. Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, Лариса Кадочнікова, Іван Миколайчук, Маргарита Криницина, Олег Борисов…

Нині це лише тіні тіней – безрозмірна жадоба забудовників знищила саму увічнену в стінах кінотеатру пам’ять про славетне акторство. Запланований між Шулявкою та Політехом комплекс будинків тіснить і студію, і знаменитий сад Олександра Довженка, котрий той планував ще за часів старих халуп, що стояли обабіч тодішнього Брест-Литовського пропекту…

… Коли кілька років тому на Шулявці згорів чи не найбільший у Києві ринок секонд-хенду, це пояснили розборками між «своїми» та перерозподілом «ринку». Так воно, скоріше за все, і було. Приблизно у той самий час горіла і Одеса – там місцевий латифундист Леонід Клімов («регіонал», котрий успішно пройшов до Ради і цього року) у такий спосіб «викурював» мешканців будинків, котрі не квапились залишати землю, що її вподобав «хазяїн Одеси».

Чи не звідси й походить ідея вирішувати усі майнові суперечки за допомогою каністри бензину та коробки сірників? Ти паче, що успішне випробування в «польових умовах» така метода вже пройшла?

Шулявка з прилеглими до неї територіями – загалом ласий шмат. Тут тобі й велике видавництво «Преса України», яке неодноразово намагались приватизувати, і довженківський сад, і довженківська студія. Все разом узяте це – дорогоцінні метри столичної землі, майбутня нерухомість, кілометри грошових знаків з викарбуваними на них портретами американських президентів…

Видавництво, яке ще могло б працювати на повну потужність, вперше з 1961 року закрило свій газетних цех. Обладнання потроху виходить з ладу, орендарів помалу виживають. Українські журналісти працюють у приміщеннях без опалення, гарячої води та працюючих ліфтів. Але таки не здаються. Чи не вистачає тут, бува, в якості ultima ratio regum маленької такої пожежі, яка розставить усі крапки над «і»?

Майнову суперечку у «Жовтні» вирішували, схоже, саме так. Суть конфлікту є відомою: товариство «Кіноман», яке орендує приміщення кінотеатру, судиться за нього із владою міста за право використання споруди. Друга сторона процесу – це департамент комунальної власності КМДА, який прагне включити «Жовтень» до мережі «Київкінофільм».

Якщо відверто, то перспектива побачити «Жовтень» в тих чи в інших руках однаково не надихає. «Київкінофільм» – це також дітище Черновецького, яке благополучно «пережило» свого творця. Все, що потрапляє до його пащі, вже не виходить звідти «живим». В усякому разі, долю хрещатицьких кінотеатрів «Дружба» та «Орбіта», яких примусово включили до цієї мережі, нагадувати не треба.

Місто досі судиться за повернення обох закладів культури (котрі вже давно змінили профіль) у власність громади. Де-факто вони знищені – якщо не фізично (як «Жовтень»), то «морально». Те саме може чекати й на старіший кінотеатр Києва.

Нині мер Києва обіцяє відновити «Жовтень» і навіть декларує готовність пожертвувати у фонд відновлення кінотеатру аж 10 тисяч гривень з «особистих коштів». Фонд такий дійсно існує – його створювали, на жаль, швидше, аніж гасили пожежу. Можливо, існує простіший шлях господарювання, аніж спочатку нищити, а потім відновлювати?

(Сам Кличко, як стверджують джерела, також причетний до кінодерибану Києва. Міському голові приписують участь у приватизації кінотеатру «Загреб» – втім, він сам це спростовує. Що ж до решти кінотеатрів, то у більшості своїй вони давно перейшли у приватну власність).

Хай там як, але якщо у місті станеться бодай іще одне резонансне займання з туманними причинами і з зацікавленими у пожежі персонами, можна сміливо стверджувати: «метод» поставлено на потік.

Час від часу в Інтернеті набувають популярності обговорення того, хто насправді підривав Хрещатик у роки Другої світової війни, хто замінував ДніпроГЕС та прирік на загибель десятки тисяч людей – «свої» чи «чужі», НКВСники чи німці? Як би не сталося так, що за пару поколінь наші нащадки сперечатимуться про те, хто має причетність до сьогоднішніх київських інцидентів. Історія твориться тут і зараз. До її перебігу ще не пізно внести корективи. 

ВСЕ О: Столица,
 
A  Размер шрифта  
Loading...
Загрузка...
Загрузка...
Фильмы в кинотеатрах Украины
Загрузка...
СВЕЖЕЕ В БЛОГАХ

Як в Європі працюють російські спецслужби 22.07.2017 | 14:08

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Росія загрожує розширити масштаби воєнних дій 21.07.2017 | 17:53

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Італійці на Донбасі: чому італійські найманці воюють у лавах терористів "ЛДНР"? 20.07.2017 | 23:06

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Мистецтво добровольця Юрія Неросліка 20.07.2017 | 03:00

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Про Малоросію: Кремль вкидає пробний камінчик і дивиться на реакцію Заходу 19.07.2017 | 15:20

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Італійці на окупованих територіях чому бездіє СБУ? 18.07.2017 | 18:34

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

З Днем народження Олега Ольжича. 08.07.2017 | 18:40

Наталя Грудініна,громадський діяч

Італійські неофашисти хочуть провести в Римі антиукраїнську конференцію 07.07.2017 | 20:50

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Італійські ліваки в Луганську. Що депутат Європарламенту забула в "ЛНР"? 06.07.2017 | 19:57

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Аліна Певна: Українська Донеччина святкує! 01.07.2017 | 20:45

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Реалії ЛНР загиблих і полонених бойовиків звільняють заднім числом 30.06.2017 | 07:08

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Командування бойовиків "ЛНР" не виплачує зарплати особовому складу 29.06.2017 | 19:15

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

О.Ягольник: УААСП і Кубів як приклад класичної української #ЗРАДА 28.06.2017 | 18:04

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Терористи ЛДНР понесли великі втрати 27.06.2017 | 17:44

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

ЗСУ ліквідували російського найманця випускника диверсійної школи Чайка 26.06.2017 | 14:06

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Луганська ахінея, або Як авіація НАТО впливає на екологію Донбасу 24.06.2017 | 10:26

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Згадати те, чого не було: як заїжджий "варяг" ніс ахінею в Луганську 23.06.2017 | 10:54

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Мокрий Путін. Вінок майже впав… 23.06.2017 | 00:11

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Заручники політичних ігор. Чому позбавили води український Лисичанськ, а не "ЛНР" 22.06.2017 | 11:30

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"
ДРУЗЬЯ ОНЛАЙН

 
 
РАССЫЛКА НОВОСТЕЙ
Чтобы подписаться на рассылку новостей
и блог-постов портала НБН,
введите адрес электронной почты.
  
ОК
title
Text
Имя кнопки
ВЫ НЕ АВТОРИЗИРОВАНЫ
Не зарегистрированы?  Регистрация
ОШИБКА СОХРАНЕНИЯ ТЕКСТА
Произошла ошибка сессии.
Пожалуйста, введите Ваш логин и пароль.
 
СМЕНА ПАРОЛЯ
Старый пароль:
Новый пароль:
 Введите 6 и более символов
Новый пароль еще раз:
Отправить
 
Отмена
title
Отправить запрос
 
Отмена