ДОБАВИТЬ В ЗАКЛАДКИ     УКР РУС
  КОНТАКТЫ | РЕКЛАМА НА НБН | КАК ОТКРЫТЬ БЛОГ НА НБН | РАССЫЛКА НОВОСТЕЙ | RSS     
2055         04:55 | 17.12.2014    

Кінець Мінкультівському свавіллю! Д. Заруба повертається в Музей у Пирогові!

 

Крига Мінкульту скресла: рішенням київського суду Дмитра Зарубу поновлено на посаду гендиректора Національного музею народної архітектури та побуту України.Крига Мінкульту скресла: рішенням київського суду Дмитра Зарубу поновлено на посаду гендиректора Національного музею народної архітектури та побуту України.

Протягом останніх місяців відбувалося протистояння Міністерства культури України з Національним музеєм народної архітектури та побуту України – працювала жорстка бюрократична машина знищення одного із найуспішніших директорів українських музеїв.

Нове «майданівсько-ахметівсько-поплавське» керівництво, начитавшись листів та пасквілів від «друзів» та «діячів» музею, чомусь люто зненавиділи Зарубу і, використовуючи ахметовські та януковські методи, вирішило звільнити енергійного та креативного генерального директора та поставити на його місце більш лояльного та гнучкого директора.

Для розуміння ситуації, нагадаємо хронологію боротьби Мінкульту з Зарубою.

30 січня 2012 року Дмитро Заруба був призначений на посаду генерального директора Національного музею архітектури та побуту України за контрактом.

З цим рішенням не погодився звільнений директор Павло Федака, який розвернув судову тяганину проти Мінкульту у своєму родовому гнізді – Закарпатті.

Його підтримали заслужені «діячі» музею і розпочали потужну епістолярну підривну роботу, описуючи злодіяння новоприбулого керманича музею.

Міністерство мляво відписувалося та програвало суди.

Зрештою, рішенням Ужгородського міськрайонного суду на посаді директора музею був поновлений Федака П.М., який звільнився за згодою сторін 13.10.2013 р.

Але, у Федаки виявилась закоротка пам'ять, він забув про заяву і знову подав до суду.

В цей час в країні революція, Мінкульт нехтує засіданням суду і знову програє. 11 грудня 2013 р. Федаку П.М. Ужгородський суд поновлює на роботу у музеї вже на посаді генерального директора.

Але, Федака зволікає – весь революційний період відсиджується в Ужгороді.

В березні 2014 року, до Міністерства культури прийшла нова влада.

До їхніх рук потрапила нова купа листів про діяльність Дмитра Заруби і рішення суду.

Тепер Мінкульт зволікає – чи то кандидатуру не підібрали, чи не ризикнули змінювати Зарубу Д.В.

Судове рішення запустили у роботу лише восени – мабуть, за цей час визначились з наступною кандидатурою: більш лояльною та гнучкою.

Отже, 2 жовтня 2014 року Зарубу було звільнено з посади генерального директора Національного музею народної архітектури та побуту України, у зв’язку з поновленням на роботі працівника, а саме Федаки П.М.

Юридична служба Міністерства так швидко виконала вказівки керівництва, що навіть не звернула уваги, що Заруби Д.В в цей день не було на роботі: звільнення відбулося в період його тимчасової непрацездатності (лікарняний), під час його перебування у відпустці. До речі, його належним чином так й не відкликали: документи щодо відкликання з відпустки та звільнення надійшли факсом до музею лише 6 жовтня 2014 р.

8 жовтня Міністерство викликає Федаку П.М. до Києва для ознайомлення з наказом про його звільнення з посади генерального директора у зв’язку з закінченням терміну контракту.

Для повного «знищення» Заруби Д.В. 7 жовтня 2014 р. до управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в м. Києві надійшла заява (в журналі єдиного обліку № 789) стосовно можливих неправомірних дій посадових осіб музею.

За результатами розгляду заяви управлінням по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в м. Києві до Міністерства культури України був направлений лист від 8 жовтня 2014 р. № 3/5-5741 з вимогою надати інформацію та належним чином завірені копії документів, а лише у разі відсутності відомостей та документації ініціювати комплексну перевірку фінансово-господарської діяльності музею за певним переліком питань.

Жодних запитів чи доручень Міністерство культури України щодо надання зазначеної в листі інформації та документів музей не отримував.Наказом Міністерства культури України від 13.10.2014 р. № 857 «Про проведення позапланового внутрішнього аудиту» Міністерством культури України здійснюється позаплановий внутрішній фінансовий аудит та аудит відповідності з питань фінансово-господарської діяльності Національного музею народної архітектури та побуту України та дотриманням ним законодавства у період 2012 – листопад 2014 р.

Хочеться звернути увагу: зазначений аудит проводився з порушенням ст. 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», якою встановлено, що перевірки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються до кінця 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання.

В той же час, у зв’язку із запровадженням таких обмежень на проведення перевірок контролюючими органами, постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 р. № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» затверджено Перелік державних інспекцій та інших контролюючих органів, яким надаватиметься дозвіл Кабінету Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – підприємців. До цього переліку також включено Міністерство культури України.

На запит Музею Міністерством економічного розвитку і торгівлі України було надано відповідне роз’яснення, яке підтверджує незаконність проведення Міністерством культури України аудиту.

Заруба Д.В, знаючи про звільнення Федаки П.М, подає заяву щодо поновлення на посаді генерального директора, але йому відмовляють, чекаючи висновок аудиту.

Як бачимо, дії минулого керівництва Міністерства культури України були спрямовані на дискредитацію Заруби Д.В., як керівника, з метою призначення на посаду генерального директора музею іншої особи, яка в свою чергу лобіювала б та діяла в інтересах певних осіб вчиняючи незаконні оборудки з майном та земляними ділянками Музею статус яких наразі невизначений.Звільнення Заруби відбулося більше ніж два місяці тому.

За цей час було проведена аудиторська перевірка , яка так і не виявила фінансових порушень. Прокуратура порушень у роботі музею теж не знайшла. Все керівництво Мінкульту пішло у відставку.

16 грудня було прийнято рішення суду щодо поновлення Заруби Д.В. на посаді генерального директора НМНАПУ.Тепер чекаємо виважених кроків Кириленка В.М. – наказу про повернення Заруби Д.В, на посаду генерального директора НМНАПУ.

Сподіваємося, що цього разу здоровий глузд переможе!

І.Петренко, юристВід Комітету порятунку скансену у Пирогові:

До нового керівництва Міністерства культури України

Просимо Вас зупинити міністерське свавілля в організації «каруселі» навколо посади гендиректора Національного музею народної архітектури та побуту України.

Дмитро Заруба – вже сьомий директор якого планують посунути невгомонні безвідповідальні «представники громадськості».

Зараз музей потребує доброзичливої та конструктивної робочої атмосфери, фахових керівників. Попереду зимовий період, купа невирішених фінансових питань та проблем.

Аби музей в майбутньому не став купою дров, його має очолювати менеджер з сучасним європейським мисленням, який здатний не тільки зберегти національну спадщину, але й підняти музей на світовий рівень.

За три роки роботи Заруба Д.В. показав себе ефективним директором, який у часи фінансової скрути зміг утримати музей й добитися успішних показників та наповнити бюджет країни.

Сподіваємося, що всі свої кроки Ви будете робити без емоцій, як досвідчені керівники та політики.

Не робіть помилок попередників – приїдьте до музею і вивчіть ситуацію.

Київський скансен – унікальний музей не тільки в Україні, а й у світі.

Це – дивовижний острів стародавньої української культури.

Його варто зберегти для нащадків! Отож, просимо діяти зважено, не провокуючи нової масштабної медійної війни, яку ви одразу програєте…
 
A  Размер шрифта  
Loading...
Загрузка...
Загрузка...
Фильмы в кинотеатрах Украины
Загрузка...
СВЕЖЕЕ В БЛОГАХ

Вашингтон практично примушує Порошенка виконати "Мінськ-2" 16.08.2017 | 17:16

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Хто забезпечує водою і електроенергією "ЛДНР" 15.08.2017 | 10:50

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Українська влада знає, як повернути на свою користь ППО РФ біля кордонів 13.08.2017 | 12:42

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

ЗНР у Запоріжжі не буде! - К.Бриль 08.08.2017 | 16:50

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Голова ОДА виховав офіцера НАТО - сина! 05.08.2017 | 18:51

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

КЕРАМІЧНІ РОЗЕТКИ З ДЕКОРУ ПАЛАЦУ І. МАЗЕПИ В БАТУРИНІ: 05.08.2017 | 14:23

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Костянтин Бриль: За зарплатою Запоріжжя входить до першої п’ятірки! 31.07.2017 | 21:07

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Костянтин Бриль стосовно антидержавницької та антинародної гидоти на Запоріжжі 26.07.2017 | 22:35

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Кошовий Іван Сірко – гордість Української Нації! 26.07.2017 | 20:49

Наталя Грудініна,громадський діяч

Донбасу – україномовні сайти! В ефірі Донецький художній! 25.07.2017 | 08:31

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

До Дня Хрещення Русі-України 28 липня 988 року 24.07.2017 | 20:42

Наталя Грудініна,громадський діяч

Прийнявши закон Турчинова, парламент схвалить мінські угоди 24.07.2017 | 17:03

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Як в Європі працюють російські спецслужби 22.07.2017 | 14:08

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Росія загрожує розширити масштаби воєнних дій 21.07.2017 | 17:53

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Італійці на Донбасі: чому італійські найманці воюють у лавах терористів "ЛДНР"? 20.07.2017 | 23:06

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Мистецтво добровольця Юрія Неросліка 20.07.2017 | 03:00

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Про Малоросію: Кремль вкидає пробний камінчик і дивиться на реакцію Заходу 19.07.2017 | 15:20

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"
ДРУЗЬЯ ОНЛАЙН

 
 
РАССЫЛКА НОВОСТЕЙ
Чтобы подписаться на рассылку новостей
и блог-постов портала НБН,
введите адрес электронной почты.
  
ОК
title
Text
Имя кнопки
ВЫ НЕ АВТОРИЗИРОВАНЫ
Не зарегистрированы?  Регистрация
ОШИБКА СОХРАНЕНИЯ ТЕКСТА
Произошла ошибка сессии.
Пожалуйста, введите Ваш логин и пароль.
 
СМЕНА ПАРОЛЯ
Старый пароль:
Новый пароль:
 Введите 6 и более символов
Новый пароль еще раз:
Отправить
 
Отмена
title
Отправить запрос
 
Отмена