ДОБАВИТЬ В ЗАКЛАДКИ     УКР РУС
  КОНТАКТЫ | РЕКЛАМА НА НБН | КАК ОТКРЫТЬ БЛОГ НА НБН | РАССЫЛКА НОВОСТЕЙ | RSS     
19938         12:12 | 02.04.2015    

Київрада: хто обертає землю?

 

У першій декаді березня сталася доволі важлива (за місцевими мірками) новина: Київрада проголосувала за зміни до так званого «Тимчасового порядку передачі комунальної землі у користування або власність»

У першій декаді березня сталася доволі важлива (за місцевими мірками) новина: Київрада проголосувала за зміни до так званого «Тимчасового порядку передачі комунальної землі у користування або власність». На перший погляд, новація застосована із думкою про «пересічних громадян»: наразі у департаменті землевідведення накопичилося до 2 тисяч звернень та проектів відведення ділянок. Руки чиновників до них «не доходять», а бажаючим стати землевласниками доводиться проходити 15 кіл пекла (причому в буквальному розумінні, бо саме 15 підписів від працівників КМДА треба зібрати на одному дозвільному документі). Тоді як спрощений порядок передачі землі покладе край подібному неподобству.

З формальної точки зору все нібито гаразд. Відтепер паперове оформлення прав на землю скоротиться втричі – з шести до двох місяців, крім цього, документи з дозвільного центру потраплятимуть відразу до Міськзему. До того ж, кажуть лобісти ідеї, проекти дозволів на розробку плану землеустрою більше не будуть предметом розгляду на пленарних засідання Київради. Достатньо й того, що у специфікацію землевідводу вникатиме профільна комісія міськадміністрації і мер або секретар Київради. Що ж стосується депутатів КР, то вони підключатимуться на фінальному етапі, даючи або ні своїм голосуванням кінцевий дозвіл на використання землі.

Чи доброю є така схема? Здавалось би, так, адже вона завдає удару по бюрократії, до того ж, вдвічі зменшує клопоти Київради, яка досі розглядала кожний землевідвід двічі – на стадії проекту та на етапі затвердження. Однак суттєвий негатив у тому, що «роздача слонів», чи то пак ділянок, повністю віддана на відкуп меру та його секретарю. І хоч останнє слово таки лишається за Київрадою, Віталій Кличко або його права рука Олексій Рєзніков можуть з легкістю заблокувати будь-яке звернення про землевідвід вже у момент первинного розгляду, навіть не виносячи його у сесійну залу.

Все, що пов’язане із відведенням землі, надто болісно та чутливо сприймається киянами. Столичні мешканці не забули сумновідомий «дерибан» початку й середини нульових, коли через підставних осіб в руках забудовників були акумульовані десятки гектарів землі, розданих липовим «студентам» та «пенсіонерам». Пам’ятаючи цей гіркий досвід, меру Києва не вартувало б замикати на собі усі земельні потоки. Адже спрощення процедури землевідведення аж ніяк не тотожне одноосібному ухваленню рішень.

Власне кажучи, в кулуарах Київради активно обговорюють те, що зміни до «Тимчасового порядку…» грають на руку передусім представникам столичного будівельного бізнесу, а більшість з них, як ми знаємо, сконцентрована у фракції «УДАР-Солідарність». Приміром, перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов є власником компанії «К.А.Н. Девелопмент», а в числі його колег по фракції знаходяться співвласник компанії «Скай-Буд ЛТД» Сергій Котвицький, директор КП «Житлоінвестбуд» В'ячеслав Непоп, його заступник Віктор Білич, а також президент державної будівельної корпорації «Укрбуд» Максим Микитась.

Ряд будівництв, пов'язаних з названими вище компаніями, вже давно занесені в розряд скандальних. Наприклад, «Скай-Буд» зводить торговий центр Le Boulevard біля станції метро «Осокорки». Минулого року саме на Осокорках виникло одне з найбільш жорстких протистоянь громадськості з забудовниками, котрі, як і десятки разів до того, виставили проти простого люду найнятих «тітушок». Інший інцидент пов'язаний з будівництвом у районі Микільської слобідки – цей проект пов'язують з компанією «Укрбуд». А «Житлоінвестбуд-УКБ» звинувачують у проведенні незаконних будівельних робіт біля міського зоопарку.

І це далеко не повний перелік. За останній час активні протистояння з місцевими жителями відбулися на Позняках, Сирці та в Голосієво. Роботи також поновилися по вул. Драйзера на Троєщині, де замість школи зі стадіоном забудовник намагається спорудити комплекс на тисячу квартир. Розпочато будівництво біля печерського бастіону – в історичній частині міста, продовжує знищуватися зелена зона на Березняках. Загалом же сумнівних чи незаконних забудов у місті налічується біля 70. Частиною об’єктів вже опікується прокуратура.

«Що стосується таких випадків, в мерії готові розбиратися з кожним з них», – обіцяє Ніконов, одночасно підкреслюючи, що законність кожної забудови визначає не Київська держміськадміністрація, а виключно Державна архітектурно-будівельна інспекція. Між тим ніхто ні з чим не «розбирається», і у сфері забудови Києва царює повний хаос. Що ж до найнятих забудовниками «тітушок», то у їх середовищі тепер просувається новий тренд – вони видають себе за учасників АТО. Тим часом немає спокою і у Київраді: на адресу комісії, котра займається вивченням легітимності землевідводів 2006-2007 рр., лунають звинувачення в отриманні хабарів.

Розібратися у земельній вакханалії нелегко. Надмір незаконно виданих дозволів на будівництво пояснюється вкоріненою у лавах київських чиновників корупцією: за отримання потрібного папірця у їх кишені клали конверти з величезними сумами «подяки». Новий порядок передачі землі здатен як навести порядок у цьому питанні, так і завести ситуацію у ще більш глухий кут. Все залежатиме від чесності мера та його найближчих соратників, які теоретично можуть відтерміновувати видачу дозволу (або й зовсім відмовити у ньому) «чужим» забудовникам та всіляко сприяти «своїм».

Сам Віталій Кличко переконаний у тому, що завдяки його політиці Київ очищується від незаконних забудов. Відбувається це поступово, «крок за кроком», говорить градоначальник. Про це він повідав під час недавнього демонтажу довгобуду на Ленінградській площі. Власника не доведеної до фіналу споруди буцімто так і не знайшли, зазначив Кличко. Можливо, саме через відсутність зацікавленої у будівництві особи стала можлива показова – на телекамери – руйнація об’єкту. Навряд чи ті, хто вклав чимало коштів у свої проекти, легко примиряться з їх демонтажем.

Кардинальним вирішенням проблеми могло б бути ухвалення адекватного Генерального плану розвитку Києва. Певний документ із відповідною назвою та стратегією розбудови міста, що сягає 2025 року, дійсно існує. Але він лише легітимізує те, що зі значними порушеннями законодавства було ухвалено Київрадою під час попередніх каденцій. Простіше кажучи, там, де навіть чинний Генплан забороняв будувати, новий знімає будь-які табу. Долю київської землі, як і раніше, вирішують кулуарні домовленості. Замість трьох китів вона стоїть за інтересах близьких до влади бізнесменів, якими вони, вочевидь,не збираються поступатися.

ВСЕ О: Кличко
 
A  Размер шрифта  
Loading...
Загрузка...
Загрузка...
Фильмы в кинотеатрах Украины
Загрузка...
СВЕЖЕЕ В БЛОГАХ

Хто вбив Віктора Чміленка? 26.03.2017 | 19:25

Наталя Грудініна,громадський діяч

«Екогромада» — просто організували суботник! 26.03.2017 | 18:48

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Хто вбив Володимира Чаплінського? 25.03.2017 | 18:35

Наталя Грудініна,громадський діяч

Весняно-польові роботи в "ЛНР": добрива і посівний матеріал з України 25.03.2017 | 12:30

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Хто вбив Олександра Царька? 24.03.2017 | 20:05

Наталя Грудініна,громадський діяч

Хто вбив Олександра Храпаченка? 23.03.2017 | 13:35

Наталя Грудініна,громадський діяч

Хто вбив Олега Ушневича? 22.03.2017 | 17:51

Наталя Грудініна,громадський діяч

Хто катував полонених українських розвідників 22.03.2017 | 11:05

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Журнал “Музеї України” повернуто до ефіру! 22.03.2017 | 06:53

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Хто вбив Романа Точина? 21.03.2017 | 18:57

Наталя Грудініна,громадський діяч

Хто вбив Ігора Ткачука? 21.03.2017 | 14:02

Наталя Грудініна,громадський діяч

На Луганському напрямку спостерігається передислокація бойовиків 20.03.2017 | 22:52

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Хто вбив Івана Тарасюка? 19.03.2017 | 14:38

Наталя Грудініна,громадський діяч

Образ Путіна у народній творчості 19.03.2017 | 13:46

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Навіщо Росії окуповані території Донбасу 19.03.2017 | 13:42

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Хто вбив Богдана Сольчаника? 18.03.2017 | 21:32

Наталя Грудініна,громадський діяч

Єдиний шлях вирішення проблеми Донбасу 18.03.2017 | 11:51

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Хто вбив Віталія Смоленського? 17.03.2017 | 18:16

Наталя Грудініна,громадський діяч

Хто вбив Андрія Саєнка? 17.03.2017 | 13:31

Наталя Грудініна,громадський діяч
ДРУЗЬЯ ОНЛАЙН

 
 
РАССЫЛКА НОВОСТЕЙ
Чтобы подписаться на рассылку новостей
и блог-постов портала НБН,
введите адрес электронной почты.
  
ОК
title
Text
Имя кнопки
ВЫ НЕ АВТОРИЗИРОВАНЫ
Не зарегистрированы?  Регистрация
ОШИБКА СОХРАНЕНИЯ ТЕКСТА
Произошла ошибка сессии.
Пожалуйста, введите Ваш логин и пароль.
 
СМЕНА ПАРОЛЯ
Старый пароль:
Новый пароль:
 Введите 6 и более символов
Новый пароль еще раз:
Отправить
 
Отмена
title
Отправить запрос
 
Отмена