ДОБАВИТЬ В ЗАКЛАДКИ     УКР РУС
  КОНТАКТЫ | РЕКЛАМА НА НБН | КАК ОТКРЫТЬ БЛОГ НА НБН | РАССЫЛКА НОВОСТЕЙ | RSS     
1025         00:27 | 19.12.2016    

Гарні новини із Запоріжя, а не скандали…

 

Можливо, цей скандал стане рекламним благом – і біля кас Запорізького краєзнавчого виникнуть черги. Такі виставки відбуваються дуже рідко…І Запоріжжя не оминули музейні скандали. Цього разу в епіцентрі опинився Запорізький обласний краєзнавчий музей. Знову щось про золото скіфів, крадіжки, підміни…

Зрозуміло, певні ЗМІ підхопили, використовуючи «сенсацію» у політичних ігрищах.

Журнал «Музеї України» оприлюднює офіційну інформацію директора Департаменту культури ОДА Влада Мороко і новину з сайту ЗОКМ. Без змін.

«В деяких ЗМІ було розповсюджено інформацію про зникнення експонатів в Запорізькому краєзнавчому.

Більше того для більшої «смакоти смаженої новини» називалася можлива ціна втраченого, визначалося коло «підозрюваних» – «підступні музейні щури».

На щастя ця інформаціє є далекою від дійсності.

Названі експонати були переміщені до фондів музею ще у 2009 р. у зв’язку з неможливістю їх експонування в старих музейних модулях (тобто на стендах). Крім того саме дана експозиція буде оновлена, бо вже не відповідає вимогам часу – ані змістом, ані наповненням, ані дизайном.

Тому «зради» не вийшло, все на місці. Ласкаво просимо в музей!»

Мороко Влад директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізька ОДА

«У 2016 р. Запорізькому обласному краєзнавчому музею виповнюється 95 років. За цей час співробітники музею зібрали велику кількість колекцій: археологічну, етнографічну, нумізматичну, книжкову, зброї. В музеї зберігаються документи, фотографії, побутові речі, знаряддя праці, вироби місцевих майстрів різних часів. Всього тут налічується понад 110 тисяч експонатів.

Є в музеї і особлива група зберігання, предмети з якої демонструються дуже рідко, тому вони викликають великий інтерес відвідувачів. Це раритети з дорогоцінних металів. Саме вони експонуються на виставці «Скарби краєзнавчого музею», що відкрилася 9 грудня 2016 р. у великій виставковій залі музею.

На виставці представлені експонати з археологічних розкопок. В 1968 р. А. Г. Ширяєв під час дослідження сарматського поховання на території м. Запоріжжя виявив золоті фалари, поясні бляхи, браслет, виконані в звіриному стилі. В 1961 р. в траншеї біля с. Новоіванківка Новомиколаївського району школярі знайшли комплекс золотих речей гунського часу: пряжки, наконечники ременів, меч в піхвах, вкритих золотою пластиною. Більша частина цих речей потрапила в музей. В 1968 р. поблизу с. Гусарки в зруйнованій полі кургану були знайдені предмети скіфського озброєння, серед яких була бронзова плакірована золотом хрестоподібна бляха – налобник із зображенням боротьби тварин. Розкопки київського археолога Ю. В. Болтрика в Приазовському районі поповнили колекцію музею золотими скіфськими прикрасами.- пише сайт музею http://zokm.jimdo.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/

В 70 – 80 рр. ХХ ст. в запорізькому музеї працювало декілька археологічних загонів, що дослідили велику кількість курганів, поселень. Результатом стало поповнення археологічної колекції музею не тільки виробами з каменю, глини, бронзи, заліза, але й прикрасами з золота. Плетена та гладка гривни були знайдені експедицією під керівництвом А. Г. Плешивенко поблизу сіл Високогірного та Іллінки, розкішні золоті колти – З. Х. Попандопуло, в похованні кочовика біля с. Благовіщенки. Завдяки наполегливості директора музею Г. І. Шаповалова, в 1981 р. відбулася яскрава подія в історії музею – до Запоріжжя з Харкова повернули унікальну знахідку – срібного орла з Вознесенського святилища, знайденого в 1930 р. на території міста. Золоті та срібні вироби поступали в музей і від І. Р. Тіхомолової та А. Л. Антонова. Поповнюють нашу колекцію коштовностей і експедиції археологів Запорізького національного університету – Г. М. Тощева, С. І. Андрух, М. В. Єльнікова.

Крім археологічних знахідок в скарбниці музею зберігаються вироби з золота та срібла XVIII – XIX ст.: ікони в коштовних окладах, підсвічники, столові прибори, посуд, портсигари, гаманці, монети та ін. Ці речі потрапляли в скарбницю музею різними шляхами: деякі були подаровані мешканцями міста, деякі придбані за державний кошт у приватних осіб, а деякі потрапили з інших музеїв.

Всього на виставці представлено 130 експонатів.

Виставка «Скарби краєзнавчого музею» – перший виставковий захід у оновленій великій виставковій залі. Востаннє цей зал приймав виставки у далекому 2007 р. – майже десять років тому. З тих пір його двері не відчинялися для відвідувачів. У 2015 р. завдяки фінансовій підтримці Запорізької обласної ради розпочався довгоочікуваний ремонт великої «круглої зали».

У 2015 р. було відремонтовано стіни, замінено електричні мережі, частково вікна, а також відреставровані оригінальні вхідні двері, яким вже понад 100 років! Стіни набули близького до оригінального кольору.

В 2016 р. зал отримав нову люстру, виконану за архівними кресленнями 1913 р. Кована люстра на 32 плафони важить близько 0,5 тонни. Її виготовив для музею запорізький майстер Олексій Ковалев (компанія «ДіАрт груп»). Цього ж року в залі була відремонтована підлога, укладено дубовий паркет. Центральну частину підлоги прикрашають меандр та декоративна розетка, в яких використано 6 різновидів деревини (дуб, сапелла, клен білий, мербау, джатоба, венге). Паркетні роботи виконані компанією «Декор Плюс». Прекрасне оформлення вікон здійснили спеціалісти салону «Кристина». Експонати розміщено в стилізованих вітринах від меблевої компанії «СТІМЕКС».

Велика виставкова або «кругла» зала використовуватиметься в майбутньому для виставок, акустичних концертів, урочистих заходів».

Обласну владу, колектив музею, місто взагалі варто привітати з такою значною подією! Повністю відремонтовано Велику виставкову залу музею! Встановили унікальну півтонну люстру, яка відразу потрапила до екскурсійних родзинок!

Представлено виставку «Скарби краєзнавчого музею» – раритети з дорогоцінних металів. Виставлено 130 експонатів. Фактично, це якось співзвучно з скандальним «скіфським золотом», яке так галасливо повертає Україні суд Амстердама. А може навіть, крутіше, якщо виставку трохи дооформити презентувати в Києві, а там і Європа поруч…

Тож, у Запоріжжі «Перемога!», а не «Зрада!».

Якщо немає ніяких претензій у правоохоронців, то людей з музею і керівників області, які змогли закінчити ремонт, відкрили резонансну виставку, варто похвалити, навіть когось нагородити! Добру справу зробили! Не збавляйте темп!

Можливо, цей скандал стане рекламним благом – і біля кас Запорізького краєзнавчого виникнуть черги. Такі виставки відбуваються дуже рідко…

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»

 
A  Размер шрифта  
Loading...
Загрузка...
Загрузка...
Фильмы в кинотеатрах Украины
Загрузка...
СВЕЖЕЕ В БЛОГАХ

Вбивство Ципкалова, або секрет Полішинеля від МДБ ЛНР 13.12.2017 | 14:55

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Чи об'єднаються "ЛНР" і "ДНР" 08.12.2017 | 19:29

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

"Заколот" у Луганську-це особиста поразка Суркова 04.12.2017 | 21:13

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Ю.Ярошенко: Минная проблема Донбасса 03.12.2017 | 07:07

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Об'єднання ЛНР та ДНР не буде, або Як нове керівництво ЛНР кинуло Захарченка 02.12.2017 | 15:02

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Чому несподівану зміну влади в Луганську важко назвати заколотом 30.11.2017 | 14:43

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Гра престолів в "ЛНР". 26.11.2017 | 16:18

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

1000 арештів бидлоеліти від Партії снайперів 24.11.2017 | 05:30

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Директор ДОХМ Наталка Іванченко: Відродимо музей! 22.11.2017 | 18:24

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Турсезон на Запоріжжі пройшов вдало! - В.Мороко 21.11.2017 | 21:00

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Чому Путін погодився на обмін полоненими 20.11.2017 | 10:59

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Солодкі секрети Катерини ІІ 18.11.2017 | 22:52

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

"ЛНР" і "ДНР" нарощують випуск "паленого" алкоголю, який продають по всій Україні 18.11.2017 | 12:09

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Чого очікувати людству у найближчі роки? 16.11.2017 | 09:51

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Справа Корнета, або "Торгові війни" між "ЛНР" і "ДНР" 13.11.2017 | 20:19

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"
ДРУЗЬЯ ОНЛАЙН

 
 
РАССЫЛКА НОВОСТЕЙ
Чтобы подписаться на рассылку новостей
и блог-постов портала НБН,
введите адрес электронной почты.
  
ОК
title
Text
Имя кнопки
ВЫ НЕ АВТОРИЗИРОВАНЫ
Не зарегистрированы?  Регистрация
ОШИБКА СОХРАНЕНИЯ ТЕКСТА
Произошла ошибка сессии.
Пожалуйста, введите Ваш логин и пароль.
 
СМЕНА ПАРОЛЯ
Старый пароль:
Новый пароль:
 Введите 6 и более символов
Новый пароль еще раз:
Отправить
 
Отмена
title
Отправить запрос
 
Отмена