ДОБАВИТЬ В ЗАКЛАДКИ     УКР РУС
  КОНТАКТЫ | РЕКЛАМА НА НБН | КАК ОТКРЫТЬ БЛОГ НА НБН | РАССЫЛКА НОВОСТЕЙ | RSS     
757         19:07 | 30.12.2016    

Піар на заручніках. Кому вигідна участь Савченко в переговорах

 

За інформацією з надійних джерел, наближених до дипломатичних кіл, зустріч Савченко з лідерами самопроголошених «республік» була організована Федеральною службою безпеки РФ за сприяння посольства РФ у Білорусі. В українській частині Тристоронньої контактної групи заперечили, що зустрічі Савченко з лідерами бойовиків мали будь-який стосунок до цього формату. «Зазначені особи не брали участі в роботі Тристоронньої контактної групи, і їх участь не передбачалося»,- заявила прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер. За її словами, про таємну зустріч Савченко з ватажками ОРДЛО учасники групи дізналися зі ЗМІ.

7 грудня депутат Верховної Ради України Надія Савченко таємно відвідує Мінськ, де зустрічається з ватажками самопроголошених «ДНР» та «ЛНР». Лідер самопроголошеної «ЛНР» Плотницький підтвердив факт зустрічі з Савченко. «Нещодавно я з Олександром Володимировичем Захарченком зустрічався разом із народним депутатом України Надією Вікторівною Савченко. Це треба сприймати правильно, треба розуміти, що весь цей процес відбувається в рамках мінських переговорів»,- прокоментував підсумки зустрічі Плотницький. 


Він також заявив, що разом із Захарченком поділяє думку про те, що такі зустрічі корисні, оскільки питання обміну полоненими повинно бути висвітлене у стінах Верховної Ради різнобічно.

Примітно, що в травні 2016 року керівник самопроголошеної «ДНР» Захарченко заявляв, що не бажає вести прямий діалог з Надією Савченко про обмін військовополоненими. Тоді Захарченко порадив їй не їхати на Донбас. «Для чого вона заявляє про обмін полоненими з нами? Я не хочу вести з нею діалог. Це звичайна військовополонена. А те, що їй сюди їхати не варто – це правда, тому що для Києва мертва Савченко краще, ніж жива», – писав Захарченко.

Аналогічні заяви про небажання вести переговори з Савченко лунали із «братньої ЛНР». 11 серпня 2016 року уповноважений представник «ЛНР» в гуманітарній підгрупі Ольга Кобцева заявляє про те, що Надія Савченко не уповноважена ніким з боку України вести даний переговорний процес і про щось домовлятися. Зі свого боку «омбудсмен» так званої «ДНР» Дар'я Морозова заявляла, що не вела і не веде ніяких переговорів з Савченко про обмін полоненими.

На тлі цих заяв вельми показовою є позиція і заяви радника Голови СБУ Тандіта про можливу участь Савченко у переговорному процесі щодо обміну полоненими. 22 серпня на зустрічі з журналістами він заявляє про те, що Служба безпеки України готова співпрацювати з депутатом Верховної Ради Надією Савченко в питанні звільнення полонених, якщо це не зашкодить процесу. «Савченко контактує з СБУ на найвищому рівні, з нею не раз зустрічався Василь Грицак, вона кілька разів зустрічалася з президентом. Ми розглядаємо Надію Савченко, Народного депутата, Героя України, як нашого союзника. Ми сподіваємося, що вона свій потенціал буде використовувати глибше, більше. Я радію, що вона робить заяву по тому, що вона готова нам допомагати», – повідомив Тандіт.

Утім, уже в жовтні СБУ допитує «союзника» Надію Савченко в якості свідка в рамках кримінального провадження про посягання на територіальну цілісність України і створенні терористичних організацій. «Слідчими СБУ здійснюється досудове розслідування у кримінальних виробництвах щодо посягання на територіальну цілісність і недоторканність України і створення терористичних організацій»,- йдеться у повідомленні СБУ.

До контактів Савченко з СБУ ми ще повернемося, а зараз про сам хід переговорів пані Надії з лідерами бойовиків у Мінську.

За інформацією з надійних джерел, наближених до дипломатичних кіл, зустріч Савченко з лідерами самопроголошених «республік» була організована Федеральною службою безпеки РФ за сприяння посольства РФ у Білорусі. В українській частині Тристоронньої контактної групи заперечили, що зустрічі Савченко з лідерами бойовиків мали будь-який стосунок до цього формату. «Зазначені особи не брали участі в роботі Тристоронньої контактної групи, і їх участь не передбачалося»,- заявила прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер. За її словами, про таємну зустріч Савченко з ватажками ОРДЛО учасники групи дізналися зі ЗМІ.

Свого часу Оліфер заявила, що влада готова до компромісу в питанні звільнення полонених в Донбасі, але з вини представників самопроголошених «республік» це питання залишається заблокованим. Про блокування роботи гуманітарної підгрупи інформувала і Ірина Геращенко, повідомляючи, що бойовики висувають нерівноцінний для української сторони обмін полоненими тим самим блокуючи весь переговорний процес.

Заслуговує на увагу реакція Служби безпеки України на візит Савченко у Мінськ. Виявляється, що в СБУ не знали про плани «союзника» щодо зустрічі з ватажками бойовиків. «Служба безпеки України не була попереджена Надією Савченко про поїздку до Мінська на зустріч з ватажками «ДНР» та «ЛНР»,- заявив в ефірі телеканалу «112.Україна» радник Голови СБУ п. Тандіт. При цьому він зазначив, що СБУ знає про переміщення за лінію розмежування або за кордон українських політиків.

Виникає цілком слушне питання до радника Голови СБУ: якщо в СБУ знають про переміщення за кордон українських політиків, то чому в Службі не знали про візит Савченко у Мінськ? Недоречними виглядають спроби пояснити відсутність у СБУ інформації про візит Савченко її статусом Народного депутата і тим, що нардепи не звітують перед Службою. Варто нагадати, що Савченко входить до складу Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони, і має доступ до державної таємниці.

За інформацією видання «Українська Правда», після повернення з Мінська Савченко бере участь в конференції, присвяченій питанням обміну полоненим. Перед початком конференції журналіст ЛІГА.net запитав пані Надію, навіщо вона їздила до Мінська, про що говорила з ватажками терористів і чому все це було зроблено таємно. «Я не для того сюди прийшла, щоб відповідати на ваші питання», – відповіла Савченко. Вже під час конференції журналістка Ольга Сніцарчук повторно адресувала це питання Народному депутату. Савченко знову не захотіла відповідати, а на повторне запитання взагалі підвищила голос на журналістку.

13 грудня в ефірі «Громадського радіо» Савченко відповідаючи на запитання журналістки А. Багаліка щодо конкретних підсумків переговорів у Мінську зауважує, що «одне із головних питань, у якому ми дійшли згоди із Захарченком і Плотницьким в присутності російської сторони – це те, що починати потрібно з реальних живих людей. Не повернути інших. Але цих ми можемо врятувати, і ми повинні це робити».

Загальні фрази і жодної конкретики. Конкретика з’явиться буквально за добу-14 грудня. 13 грудня аналітичний відділ ГІ «Права Справа» отримує інформацію, що напередодні у тимчасово окупованому Луганську відбулася нарада за участі лідера самопроголошеної «ЛНР» Ігоря Плотницького, на якій порушувалося питання звільнення українських військовополонених за підсумками мінської зустрічі з Надією Савченко. За задумом бойовиків ініціатором звільнення військовополонених виступатиме саме Савченко.

Другим пунктом наради у Плотницького стояло питання блокування роботи української делегації в гуманітарній підгрупі. В засобах масової інформації України, Росії і самопроголошених «республіках» буде розгорнута кампанія по дискредитації першого віце-спікера українського парламенті. Це робиться для того, щоб робота офіційної української делегації в гуманітарній підгрупі була фактично заблокована і вся увага при обміні військовополонених була переключена на Надію Савченко.

Після аналізу отриманої інформації, з метою недопущення реалізації планів російських спецслужб, аналітичним відділом ГІ «Права Справа» приймається рішення про її оприлюднення.

14 грудня о 19.00 я, як співголова ГІ «Права Справа», в ефірі телеканалу «Еспресcо ТВ» озвучую інформацію ГІ «Права Справа» про нараду бойовиків за участі Плотницького і її підсумки. Під час виступу особливий акцент робиться на тому, що 25 листопада аналітичний відділ ГІ «Права Справа» оприлюднив інформацію про те, що в Луганську готуються масові арешти проукраїнські налаштованих місцевих жителів. На жаль, ця інформація повністю підтверджується повідомленнями з тимчасово окупованих районів Луганщини. За інформацією місцевих джерел називається кількість затриманих співробітниками «МДБ ЛНР» – від 13-ти до 15-ти місцевих мешканців.

Як повідомлялося раніше, наприкінці вересня, за інформацією першого віце-спікера Верховної Ради України Ірини Геращенко, в ОРДО підтвердили інформацію лише про 42 українських заручників.

14 грудня о 20.03, за годину після мого виступу, Народний депутат України Надія Савченко в ефірі Hromadske робить заяву, що домовилася з ватажками угруповань «ДНР» і «ЛНР» про обмін полоненими у співвідношенні 1 до 4. «Ми домовилися про те, що саме така кількість людей може бути обміняна. За списками це виходить 226 з української сторони і 52 людини з боку сепаратистів», – повідомила Надія Савченко. Депутат пояснила, що тільки така кількість живих є підтвердженою. Нагадаю, раніше бойовики підтвердили відомості про 42 українських громадян. При цьому вона відмовилася уточнити, коли і ким міг би бути здійснений такий обмін.

Показово, що в цей же день, 14 грудня, офіційний уповноважений «ЛНР» Ольга Кобцева повідомляє, що уряд України доносить українцям перекручену суть переговорного процесу з питання обміну полонених. А представник України в гуманітарній підгрупі в Мінську Ірина Геращенко цілеспрямовано публікує конфіденційну інформацію на своїй сторінці в «Фейсбук», щоб зірвати всі напрацювання з обміну полонених.

Згодом, Ірина Геращенко заявила, що українській стороні вдалося встановити місцезнаходження не 52, як заявляла Савченко, а 58 осіб, утримуваних на території, підконтрольній бойовикам. За її словами, списки вже направлені ОБСЄ.

Збільшення кількості українських заручників з 42 до 58 осіб є фактичним підтвердженням інформації аналітичного відділу ГІ «Права Справа» про масовий характер арештів проукраїнські налаштованих місцевих мешканців. Підтверджується не тільки інформація про арешти, але й кількість затриманих співробітниками «МДБ» місцевих мешканців.

Сукупність цієї інформації дає можливість припускати, що спецслужби самопроголошених «республік» здійснювали арешти місцевих мешканців під конкретний інформаційний привід, а саме: участь у переговорному процесі щодо звільнення полонених Надії Савченко.

Ідеться про те, що у переговорний процес вводиться нова людина-Надія Савченко, яка повинна усунути від своїх прямих обов'язків офіційних представників України у переговорах щодо обміну військовополоненими. Таким чином, ведучи переговори з ватажками самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» Савченко буде намагатися легалізувати їх в Україні, а сам військовий конфлікт представити як внутрішній-громадянську війну.

Тим часом, комітет Верховної Ради з національної безпеки і оборони звернувся до Голови СБУ Василя Грицака з запитаннями щодо візиту депутата Надії Савченко до Мінська.

Далі буде...
 
A  Размер шрифта  
Loading...
Загрузка...
Загрузка...
Фильмы в кинотеатрах Украины
Загрузка...
СВЕЖЕЕ В БЛОГАХ

Чи об'єднаються "ЛНР" і "ДНР" 08.12.2017 | 19:29

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

"Заколот" у Луганську-це особиста поразка Суркова 04.12.2017 | 21:13

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Ю.Ярошенко: Минная проблема Донбасса 03.12.2017 | 07:07

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Об'єднання ЛНР та ДНР не буде, або Як нове керівництво ЛНР кинуло Захарченка 02.12.2017 | 15:02

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Чому несподівану зміну влади в Луганську важко назвати заколотом 30.11.2017 | 14:43

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Гра престолів в "ЛНР". 26.11.2017 | 16:18

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

1000 арештів бидлоеліти від Партії снайперів 24.11.2017 | 05:30

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Директор ДОХМ Наталка Іванченко: Відродимо музей! 22.11.2017 | 18:24

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Турсезон на Запоріжжі пройшов вдало! - В.Мороко 21.11.2017 | 21:00

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Чому Путін погодився на обмін полоненими 20.11.2017 | 10:59

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Солодкі секрети Катерини ІІ 18.11.2017 | 22:52

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

"ЛНР" і "ДНР" нарощують випуск "паленого" алкоголю, який продають по всій Україні 18.11.2017 | 12:09

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Чого очікувати людству у найближчі роки? 16.11.2017 | 09:51

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Справа Корнета, або "Торгові війни" між "ЛНР" і "ДНР" 13.11.2017 | 20:19

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

У "ЛНР" готують фізичну ліквідацію міністра "МВС ЛНР" Корнета 09.11.2017 | 17:57

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"
ДРУЗЬЯ ОНЛАЙН

 
 
РАССЫЛКА НОВОСТЕЙ
Чтобы подписаться на рассылку новостей
и блог-постов портала НБН,
введите адрес электронной почты.
  
ОК
title
Text
Имя кнопки
ВЫ НЕ АВТОРИЗИРОВАНЫ
Не зарегистрированы?  Регистрация
ОШИБКА СОХРАНЕНИЯ ТЕКСТА
Произошла ошибка сессии.
Пожалуйста, введите Ваш логин и пароль.
 
СМЕНА ПАРОЛЯ
Старый пароль:
Новый пароль:
 Введите 6 и более символов
Новый пароль еще раз:
Отправить
 
Отмена
title
Отправить запрос
 
Отмена