ДОБАВИТЬ В ЗАКЛАДКИ     УКР РУС
  КОНТАКТЫ | РЕКЛАМА НА НБН | КАК ОТКРЫТЬ БЛОГ НА НБН | РАССЫЛКА НОВОСТЕЙ | RSS     
1270         09:38 | 14.08.2017    

Реорганізація філій Суспільного мовлення-це знищення інтелектуального потенціалу держави

 

Нинішня реорганізація близько трьох десятків філій Суспільного мовлення зі скороченням фахівців- знищення інтелектуального потенціалу Держави в умовах інформаційної війни, перетворення тисяч журналістів і технічних працівників на «зайвих людей»

Нещодавно трудовий колектив відокремленого підрозділу ПАТ НСТУ «Київська регіональна дирекція» на своїх зборах обговорив звернення трудового колективу філії ПАТ НСТУ «Львівська регіональна дирекція» до прем"єр-міністра України п. Гройсмана В., голів Держкомтелерадіо України, Наглядової ради ПАТ НТСУ, профспілки працівників культури України. 


Загальні збори філії ПАТ НСТУ «Київська регіональна дирекція» одностайно підтримали обгрунтовані в Зверненні львівських колег застереження щодо хибних адміністративних рішень та економічно збиткових управлінських заходів застосованих Правлінням ПАТ НСТУ для організації творчо-виробничого процесу новоствореного Суспільного телерадіомовлення. 


З огляду на публічні заяви керівників НСТУ щодо їхньої методології реформування державної системи телерадіомовлення у форму суспільного мовника, можна, на жаль, констатувати, що замість глибоко продуманої стратегії нині чиниться експериментальна спроба зменшити обсяги виробництва, що призведе до знищення наявного галузевого кадрового потенціалу та розпорошення його напрацьованих упродовж тривалого часу творчих зв"язків. 


Трактуючи на свій лад положення «Закону про Суспільне мовлення», ПАТ НСТУ намагається повністю зруйнувати усе цінне,що протягом багатьох років накопичено творчими колективами, не рахуючись з досвідом професіоналів. Безвідповідально знищується основа телерадіопростору України. В умовах гібридної інформаційної війни саме такими діями створюються передумови для послаблення самої місії суспільного мовлення та його ефективного впровадження.


Примітно, що стратегія сучасної інформаційної політики розвинених європейських країн свідчить про розширення географії та потужностей саме регіонального телебачення і радіо. 


Тим часом Правління ПАТ НСТУ прийняло рішення від 31.07.2017 року про ЛІКВІДАЦІЮ філії ПАТ НСТУ"Київська регіональна дирекція» та філії ПАТ НСТУ «Центральна дирекція Канал Культура». 


Великі й корисні компанії зі значним обсягом власного мовлення будуть реформовані у т. з. творчі об"єднання, що призведе до різкого зменшення програм в ефірі та скорочення працівників. А це вже порушення Генеральної угоди про соціальний захист працівників України, укладений прем"єр-міністром та головою Федерації профспілок України, де допускається лише три відсотки річного скорочення у трудових колективах України. До речі, на засідання правління, де було прийнято настільки необгрунтоване рішення, навіть не запросили керівників обох філій. 


При цьому планується фактичне вивільнення працівників у кількості 405 осіб, в тому числі по категоріях: керівники-116 осіб, професіонали-234 особи, фахівці-30 осіб, робітники-25 осіб.

Водночас, із 29 колишніх ТРК, а нині -філій ПАТ НСТУ, планується створити 9 центрів (хабів), а решту перетворити на бюро, де готуватимуться лише інформаційні сюжети.


 Таким чином запроваджується жорстка централізація, гірша ніж за радянських часів, коли журналістські колективи були «гвинтиками» апарату комуністичної пропаганди. Подібне повернення у минуле тим більше недоречне та незрозуміле. 


Більше того, складається враження, що під виглядом скорочення програм запроваджується прихована цензура. Це помітно, передусім,на ставленні до української тематики. Так, наприклад, філія ПАТ НСТУ «Київська регіональна дирекція» за кілька перших місяців 2017 року, фактично без грошей, запровадила ще 8 нових програм. Також спільно з Каналом «Культура» значно розширили висвітлення вітчизняної історії, мистецтва, наповнили ефір українськими піснями, поетичними творами, повернулися до тематики просвінитцького мовлення. 


Варто нагадати, що вже було кілька реорганізацій зі скороченням і штатів, і фінансування, та навіть за таких умов не знизився рівень творчої діяльності. Наприклад, «Радіо «Голос Києва», що входить до складу Київської регіональної філії ПАТ НСТУ має найбільшу кількість слухачів серед регіональних філій на УР-1, а в міжнародному рейтингу серед кількох тисяч онлайн-радіостанцій світу посідає 29-те місце. Філія ПАТ НСТУ «Київська регіональна дирекція» випускає в ефір щодоби майже 6 годин власного мовлення на телебаченні та 7 .з половиною годин на радіо.


 Для порівняння:у НСТУ, що має більші бюджет, штат,якісно вищий рівень технічного забезпечення, аналогічний показник. У випадку ліквідації Київської філії в час проведення децентралізації істотньо зменшиться інформаційне забезпечення столичного регіону. 


Впадає в око й те, що рішенням про ліквідацію компаній з"являються передумови для корупційних схем. Насамперед це стосується історичного будинку на Хрещатику 26. 


Нинішня реорганізація близько трьох десятків філій Суспільного мовлення зі скороченням фахівців- знищення інтелектуального потенціалу Держави в умовах інформаційної війни, перетворення тисяч журналістів і технічних працівників на «зайвих людей». 


Ми маємо не допустити, щоб відбулися кадрові й творчо-організаційні втрати у забезпеченні суспільного та регіонального мовлення, зокрема , зупинити ліквідацію київської філії, залишивши за нею її нинішні виробничо-технологічні приміщення на Хрещатику 26.
 
A  Размер шрифта  
Loading...
Загрузка...
Загрузка...
Фильмы в кинотеатрах Украины
Загрузка...
СВЕЖЕЕ В БЛОГАХ

Турсезон на Запоріжжі пройшов вдало! - В.Мороко 21.11.2017 | 21:00

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Чому Путін погодився на обмін полоненими 20.11.2017 | 10:59

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Солодкі секрети Катерини ІІ 18.11.2017 | 22:52

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

"ЛНР" і "ДНР" нарощують випуск "паленого" алкоголю, який продають по всій Україні 18.11.2017 | 12:09

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Чого очікувати людству у найближчі роки? 16.11.2017 | 09:51

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Справа Корнета, або "Торгові війни" між "ЛНР" і "ДНР" 13.11.2017 | 20:19

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

У "ЛНР" готують фізичну ліквідацію міністра "МВС ЛНР" Корнета 09.11.2017 | 17:57

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Ю.Ярошенко о следующем Президенте Украины 09.11.2017 | 10:37

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

Як ми шукали скарби і попередили теракт 07.11.2017 | 21:32

Віктор Тригуб,редактор журналу "Музеї України"

"Стріляти в спини заручників": Путін продовжує справу Леніна 07.11.2017 | 15:38

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Звільнення Чийгоза і Умерова, або Багатоходівка ФСБ 06.11.2017 | 20:49

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Бойовики "ЛНР" збільшили вивіз зерна на територію РФ 05.11.2017 | 11:56

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Кадрові чистки в ЛНР, або Черговий фейк від Тимчука 04.11.2017 | 11:01

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Біля окупованого Алчевська бойовики ЛНР проводять тактичні навчання 27.10.2017 | 16:52

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Махінації луганських чиновників 22.10.2017 | 11:12

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"

Чому Росія знову пішла на військову ескалацію 20.10.2017 | 21:49

Дмитро Снєгирьов,співголова ГІ "Права справа"
ДРУЗЬЯ ОНЛАЙН

 
 
РАССЫЛКА НОВОСТЕЙ
Чтобы подписаться на рассылку новостей
и блог-постов портала НБН,
введите адрес электронной почты.
  
ОК
title
Text
Имя кнопки
ВЫ НЕ АВТОРИЗИРОВАНЫ
Не зарегистрированы?  Регистрация
ОШИБКА СОХРАНЕНИЯ ТЕКСТА
Произошла ошибка сессии.
Пожалуйста, введите Ваш логин и пароль.
 
СМЕНА ПАРОЛЯ
Старый пароль:
Новый пароль:
 Введите 6 и более символов
Новый пароль еще раз:
Отправить
 
Отмена
title
Отправить запрос
 
Отмена