• Про портал
  • Редакційна політика
  • Редакція
  • Стати блогером
  • Контакти
Неділя, 21 Грудня, 2025
  • Login
Національний Банк Новин
  • Політика
  • Суспільство
  • Економіка
  • За кордоном
  • Спорт
  • Технології
  • Здоров`я
  • Блоги
  • Ще
    • Відпочинок
    • Культура
    • Різне
Нет результатаNo Result
Посмотреть все результатыView All Result
Національний Банк Новин
  • Політика
  • Суспільство
  • Економіка
  • За кордоном
  • Спорт
  • Технології
  • Здоров`я
  • Блоги
  • Ще
    • Відпочинок
    • Культура
    • Різне
Нет результатаNo Result
Посмотреть все результатыView All Result
Національний Банк Новин
Нет результатаNo Result
Посмотреть все результатыView All Result
  • Редакция
  • Реклама
  • Контакты
  • О портале
  • Редакционная политика
Главная Економіка

Скільки українці платитимуть за електроенергію у 2026 році: чинні тарифи та пільги

Українці продовжать сплачувати за електроенергію за стабільним тарифом до квітня, після чого уряд ухвалить нове рішення щодо цін.

Єва Захарова Єва Захарова
21/12/2025
in Економіка
11 0
0
Платіжка.

Фото - rbc.ua.

35
ПРОСМОТРОВ

З початком 2026 року українців очікують нові правила оплати електроенергії. Як повідомляє видання Новини Live, чинний тариф для населення залишиться без змін принаймні до кінця квітня. Держава зберігає спеціальні зобов’язання для підтримки побутових споживачів та найбільш вразливих категорій громадян, пише НБН.

Питання вартості світла традиційно викликає найбільше запитань серед споживачів. Багато українців прагнуть зрозуміти, як зекономити, чи діятимуть пільги далі, та яких змін чекати після весни 2026 року.

Скільки коштуватиме кіловат для побутових споживачів

З 1 січня 2026 року тариф на електроенергію для населення залишається на рівні 4,32 грн за 1 кВт·год. Така ціна діятиме щонайменше до 30 квітня. Після цього уряд може або продовжити чинний тариф, або ухвалити новий.

Це рішення ухвалене в межах продовження дії спеціальних зобов’язань (ПСО) на ринку електроенергії. Саме вони дозволяють утримувати стабільну ціну для домогосподарств, попри коливання собівартості виробництва.

Пільги для споживачів з електроопаленням

Для домогосподарств, які офіційно використовують електроенергію для опалення, діє пільговий тариф — 2,64 грн за 1 кВт·год. Знижена ціна застосовується лише на перші 2000 кВт·год споживання на місяць і діє з 1 жовтня по 30 квітня.

Після завершення опалювального сезону пільга не діє, і тариф знову становить 4,32 грн за 1 кВт·год. Такі умови, за інформацією енергопостачальної компанії Yasno, покликані підтримати домогосподарства, які не мають альтернативних джерел тепла.

Вартість електрики для власників зонних лічильників

Громадяни, які користуються двозонними лічильниками, платитимуть за електроенергію залежно від часу доби:

• з 7:00 до 23:00 — 4,32 грн за 1 кВт·год;

• з 23:00 до 7:00 — 2,16 грн за 1 кВт·год.

Для власників тризонних лічильників діють такі розцінки: уночі — 1,73 грн, у напівпікові години — 4,34 грн, а в пікові години — 6,48 грн за 1 кВт·год. Такий підхід стимулює рівномірне споживання енергії та зменшує навантаження на мережу.

Компенсації для споживачів із субсидіями

Міністерство соціальної політики нагадує, що громадяни, які проживають у зонах підвищеної небезпеки та отримують субсидії чи пільги, мають право на компенсацію вартості електроенергії. Виплати розраховуються за тарифом 4,32 грн за 1 кВт·год:

• для однієї особи — 100 кВт·год (432 грн);

• для сім’ї — до 300 кВт·год (1296 грн).

Нарахування компенсації відбувається автоматично разом із субсидією чи пільгою. Звертатися до органів соцзахисту додатково не потрібно.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, кого у 2026 році можуть позбавити субсидій після перевірки умов проживання.

Теги: електрикаКомуналкаПільгиСвітлоТарифи на електроенергіюціни на світло
Поделиться3Tweet2ПоделитьсяОтправить
Лампочки.
Суспільство

Графік погодинних відключень світла на Чернігівщині 21 грудня

21/12/2025
Лампочка.
Суспільство

Графіки стабілізаційних відключень світла у Києві та області 19 грудня

19/12/2025
Лампочка.
Суспільство

Відключення електроенергії у Дніпрі 18 грудня: розклад по чергах

18/12/2025
Нет результатаNo Result
Посмотреть все результатыView All Result
Подписаться на НБН в Telegram Стать блогером на НБН
Національний Банк Новин

  • Про портал
  • Редакційна політика
  • Редакція
  • Стати блогером
  • Контакти

2011-2025. Національний Банк Новин. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "НБН". Для інтернет-видань обов'язкове пряме, активне, відкрите для пошукових систем гіперпосилання на nbnews.com.ua. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів. Редакція: Україна, 03124, м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8

Welcome Back!

Login to your account belowLogin to your account below

Forgotten Password?Forgotten Password?

Retrieve your passwordRetrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.Please enter your username or email address to reset your password.

Log InLog In

Add New PlaylistAdd New Playlist

  • Політика
  • Суспільство
  • Економіка
  • За кордоном
  • Спорт
  • Технології
  • Здоров`я
  • Блоги
  • Ще
    • Відпочинок
    • Культура
    • Різне
Нет результатаNo Result
Посмотреть все результатыView All Result

Go to mobile version