Просто знати англійську на рівні В1 чи В2 замало, потрібно розумітися в різносторонніх темах, адже тестування перевіряє не лише знання мови, а й швидкість мислення та прийняття рішень.
Для чого потрібно складати іспит IELTS?
Іспит IELTS потрібно здавати в тому випадку, якщо ви плануєте влаштуватися на роботу закордон, бажаєте навчатися у вищому навчальному закладі або ж переїхати в іншу країну на постійне місце проживання.
Екзамен поділяється на два види:
- general — для імігрантів та людей, які хочуть влаштуватися на роботу в англомовну країну;
- academic — для абітурієнтів іноземних вузів.
Що в першу чергу потрібно зробити перед підготовкою до екзамену?
Першочерговим для успішної здачі іспиту є ваша ціль. Вона буде двигуном, вашою потужною силою в процесі підготовки. Якщо двигун вчасно не вмикається, то мотивуйте його, заплатіть за курси з підготовки до IELTS і за сам екзамен, який коштує 4400-5300 грн — витрачені кошти та дедлайн змотивують вас швидко.
Далі потурбуйтеся про те, щоб дізнатися який формат екзамену буде. Це можна зробити на сайті https://ieltsonlinetests.com — тут ви зможете ознайомитися з прикладами реальних іспитів та пройти пробне тестування.
З яких модулів складається іспит IELTS?
Перед здачею іспиту варто пам’ятати, що у вас перевірятимуть не тільки знання англійської мови, а й те, як швидко ви можете використати логічне мислення.
Щоб пройти тестування вам необхідно ретельно підготувати та акцентувати свою увагу на сприйнятті англійської на слух, читанні, письмі та розмовній мові.
Listening (аудіювання)
Слухайте як розмовляють люди в різних країнах, звертайте увагу на норвезький акцент англійської мови, австралійський, канадський, а не тільки американський англійський і британський. Дуже важливо, щоб ви сприймали на слух різний акцент, навіть у Великобританії вимова людей з різних міст і сіл може відрізнятися.
Щоб вдосконалити в собі цю навичку дивіться відео на Youtube блогерів з різних країн або ж слухайте подкасти. З часом ви почнете розрізняти слова та словосполучення на слух.
На виконання завдання дається 40 хвилин.
Reading (читання)
Щоб здати на високий бал даний модуль вам потрібно в першу чергу навчитися працювати правильно з інформацією. В цьому випадку існує три методи:
- спочатку ви ознайомлюєтеся з текстом, щоб виділити основну думку;
- далі читаєте запитання під текстом і знаходите в історії відповідь на них;
- потім читаєте ту частину, де вважаєте, що криється правильна відповідь.
Під час підготовки до іспиту IELTS вчіться застосовувати всі три методи. Це вже буде 50% успіху.
Коли навчаєтеся, зосередьтеся на читанні робіт авторів у різноманітних жанрах. Звертайте увагу не тільки на художню літературу, а й на наукову, політичну. Заведіть звичку починати ранок із сайту новин, наприклад ВВС, на ньому є статті в багатосторонніх тематиках.
На виконання завдання відводиться 60 хвилин.
Writing (письмо)
Структура есе — одна з головних, вона є фундаментом тексту, який ви в результаті напишете на екзамені. Завдяки їй ви зможете логічно та структурно побудувати свою думку на задану тему. Вона складається зі вступу, основної частини та висновку.
Щоб справитися з цим завданням знайдіть есе з різним балом, якнайбільше читайте й аналізуйте з якої причини поставили саме такий бал, також це дозволить запам’ятати структуру.
Крім цього зосередьтеся на вивченні граматики, модальних дієслів, ввідних слів, які поєднують між собою абзаци, а також активні й пасивні стани. Практика в читанні та аудіюванні допоможуть поповнити словниковий запас.
Практикуйтеся у написанні офіційного і неофіційного листування. Щоб описати графіки та схеми — вивчіть спеціальну лексику. Пишіть тексти на швидкість, адже на іспиті вам необхідно буде виконати завдання за 60 хвилин.
Speaking (розмовна мова)
Оскільки ця частина проводиться з екзаменатором у процесі розмови, вам потрібно попрацювати над тим, щоб покращити свій акцент, збагатити мову новими словами, фразеологізмами й ідіомами.
Ідеальним варіантом буде займатися з репетитором, який є носієм мови. З ним ви можете пропрацювати ретельно цей модуль, виявити слабкі сторони, які потребують вдосконалення. Не буде зайвим вибирати тему і записувати на диктофон відповідь. Далі проаналізувати результат і знайти моменти, які потрібно підсилити.
На виконання завдання дається близько 15 хвилин.
Декілька порад
Багато тренуйтеся
- від початку підготовки удайте, що ви вже на іспиті, це дасть змогу бути більш стресостійким надалі;
- проходьте тестування виділяючи час, який зазначений на проходження певного модуля.
Розставте пріоритети
- правильно визначте свої слабкі місця та зосередьтесь першу чергу на них;
- складіть розклад навчання, не відкладайте один із модулів на потім, краще розділіть їх: один день ви займаєтеся читання, інший аудіюванням, далі письмом і розмовною мовою.
Відпочивайте
Не варто навантажувати себе до безсилля, краще виділяйте час на заняття спортом, прогулянки та зустрічі з друзями. Вміння розслаблятися та зміна обстановки допомагають мозку працювати краще, а позитивні емоції зміцнюють вашу цілеспрямованість та рішучість йти вперед та досягати успіху.