Глава держави під час спілкування з представниками ЗМІ розповів, що найскладнішим пунктом мирного плану щодо завершення війни в Україні є питання територій, пише видання «НБН» із посиланням на «РБК-Україна».
Президент розповів, що в драфті документа йде мова про те, що на Донеччині, Луганщині, Херсонщині та Запоріжжі лінія зіткнення фіксується за місцем розташування військ на дату угоди. Водночас Росія повинна вивести свої окупаційні сили з територій Сумщини, Харківщини, Миколаївщини та Дніпропетровщини, щоб договір набрав чинності.
Зеленський нагадав, що Москва вимагає виводу українських військ із Донбасу. Водночас США пропонують компроміс – створити в регіоні «вільну економічну зону».
Гарант зазначив, що в другому випадку питання потрібно буде вирішувати шляхом референдуму. Вашингтон виступає саме за такий варіант. Однак український лідер пояснив керівництву Сполучених Штатів, що на загальне голосування доведеться ставити весь мирний план, а не окремі питання документа.
Окрім цього, за його словами, для проведення референдуму Україні буде потрібно щонайменше 60 днів. На цей період необхідно забезпечити реальне припинення вогню, інакше голосування не відбудеться.
