Екскомандир роти батальйону «Айдар», ветеран російсько-української війни Євген Дикий оцінив наслідки удару російських загарбників по дамбі Печенізького водосховища в Харківській області в неділю, 7 грудня, пише видання «НБН».
Військовий експерт в ефірі Radio NV розповів, що це не випадкові та не окремі прильоти, це кампанія зі знекровлення інфраструктури України. Зокрема, атакою на Печенізьку греблю, ймовірно, ворог розраховував вплинути не на військових, а на населення навколишніх населених пунктів, а також обласного центру.
Дикий пояснив, що дамба має більше логістичне значення для цивільних, оскільки в захисників є спецтранспорт та різні способи для переправи. Знищення греблі може спровокувати локальну гуманітарну катастрофу для прилеглих до водосховища громад.
Нагадаємо, що після вчорашніх ударів окупантів по греблі рух її дорожнім полотном зупинили. У Силах оборони розповіли, що дамба тривалий час знаходиться під обстрілами, тому були розроблені маршрути руху для забезпечення логістики на випадок ураження об’єкта.
Раніше в ЗСУ підтвердили просування ворога в місті Вовчанськ на Харківщині.





