Про те, що за тривалої затримки відвантаження вищеописаного типу боєприпасів від Пентагону, армія Путіна, схоже, отримає додатковий час на спроби скорочення потенційного оперативного потенціалу ЗСУ, пише «НБН», посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).
Відповідно до звіту ISW, модифікації ракет ATACMS, оснащені касетним типом боєприпасів, дадуть Силам Оборони можливість здійснювати більш результативні атаки на аеродроми РФ, натомість окремим ракетним ударам по нечисленних літаках, примусивши російсько-окупаційні війська до перекидання авіатехніки подалі від передової. Хоча такий «відступ» противника, судячи з усього, торкнеться переважно гелікоптерів, а не всіх російських тактичних літаків, що мають набагато вищий діапазон дії.
Зокрема, «визволителі» часто ефективно застосовували вертольоти, відбиваючи українські механізовані атаки під час контрнаступу України на Запоріжжі влітку 2023 року. Утім, уже зараз «друга армія світу» використовують меншу кількість гелікоптерів для підтримки свого наступу в східних регіонах України.
Таким чином, ракети ATACMS допоможуть Україні підвищити ступінь загрози для російських складів боєприпасів у тилових районах, наприклад, як це було в жовтні минулого року, коли українська армія атакувала ідентичні об’єкти окупантів. Утім, путінські війська могли підготуватися до повторення подібних атак, зміцнивши/розгорнувши склади по всьому периметру тимчасово окупованих територій України.
Аналітики ISW додали — українські удари по матеріально-технічній складовій РФ або по базах ворожої авіації в глибоких тилах, імовірно, матимуть вагомий оперативний вплив, однак, лише в разі успішної координації їх із наземними операціями ЗСУ для використання погіршених можливостей Росії після цих атак.
Раніше ми писали про те, що в ISW пояснювали, що стоїть за затриманням заступника Шойгу, вказавши на наслідки його арешту.