Як інформує «НБН» із посиланням на матеріал YouTube-каналу «Institute of Politics Harvard Kennedy School», від ексрадника президента Джозефа Байдена з нацбезпеки, Джека Саллівана, пролунала заява — попередня адміністрація Білого дому впродовж 2 років не відправляла в Україну ATACMS, оскільки зіткнулася з дефіцитом такого типу озброєнь в арсеналі Пентагону.
Виходячи зі слів Саллівана, крім вищеописаного негативного чинника, низка незазначених високопоставлених військових функціонерів попереджала колишнього президента Байдена — не слід передавати зазначені ракети іншим державам, оскільки армії США не вистачить далекобійних боєприпасів навіть для «базового стримування» потенційного супротивника.
Втім, протягом дворічного періоду (точка відліку — березень 2024 року), американський військово-промисловий комплекс встиг виробити необхідну кількість ракетного озброєння, що, зрештою, дало змогу США передати певну частину боєприпасів Україні (ідеться про не більше, ніж 40 ракет ATACMS).
Колишній посадовець спробував виправдатися, зазначивши, що ці далекобійні ракети несуттєво вплинули на хід війни в Україні:
…[Багато хто стверджує, що] якби ви дали ATACMS, війна пішла б інакше. Але досвід використання ATACMS Україною на полі бою свідчить про те, що це не так.
Раніше ми писали про те, як Зеленський відреагував на масований дроновий удар окупантів по Дніпру.