У The Economist оцінили наслідки звільнення Залужного для Зеленського та України

Видання The Economist опублікувало статтю про звільнення генерала Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ. Журналісти припустили, як рішення Володимира Зеленського щодо зміни військового керівництва вплине на нього та Україну.

Володимир Зеленський і Валерій Залужний

Фото – unian.ua

У статті The Economist зазначається, що звільнення Залужного та призначення генерала Олександра Сирського на посаду головкома ЗСУ знаменує новий і вирішальний етап у війні з РФ, в якому український лідер ризикує помилитися, інформує «НБН».

За словами журналістів, кадрові перестановки у військовому керівництві України сприйнялися так, ніби сталося щось доленосне, оскільки Залужний відіграв вирішальну роль у відбитті атак ЗС РФ у перші дні великої війни, набувши популярності серед співвітчизників.

ЗМІ пише, що ОПУ поклав на генерала відповідальність за невдалий торішній контрнаступ. В Офісі Зеленського тиснули на генерала, щоб він розробляв нові бойові плани та взяв на себе непопулярне рішення щодо мобілізації. Однак воєначальник не хотів планувати новий наступ, не знаючи, які ресурси він має.

У матеріалі сказано, що президент зіткнеться із невдоволенням у ЗСУ через звільнення «улюбленого командира» та призначення Сирського, який готовий розпочинати бій, навіть якщо це коштуватиме великих втрат. Також рішення усунути Залужного матиме політичні наслідки для Зеленського, який раніше був героєм для українців.

Журналісти додають, що зміна командування ЗСУ може вплинути на боєздатність країни, тому їй важливо підвищити свою стійкість.

Раніше звільнення Залужного прокоментували у Вашингтоні.

Exit mobile version