Тисячі окупантів на Херсонщині можуть опинитись в оперативному оточенні

Після того, як українські військові прорвали російську лінію оборони на Херсонщині, західні військові чиновники стали припускати можливе звільнення окупованого регіону від армії РФ протягом декількох наступних тижнів.

російські окупанти

Тисячі окупантів на Херсонщині можуть опинитись в оперативному оточенні. Фото - ukr.net

В свою чергу, як повідомляє “НБН“, британська газета The Guardian охарактеризувала заяву колаборанта Володимира Сальдо, який 13 жовтня звернувся до влади Кремля з проханням “допомогти в організації виїзду мешканців Херсонської області”,  як ознаку того, що зовсім скоро окупований росіянами Херсон може перетворитися “у нову лінію фронту”.

Наразі відбувається успішне просування у бік Снігурівки та у бік Берислава. Після часткової блокади роботи Кримського мосту, локації окупаційних військ на правому березі Дніпра зазнали значних проблем, а саме: унеможливило підвіз боєкомплекту, адже логістика та її протяжність збільшилася на чотири дні. Відповідно, головною проблемою зараз для армії окупанта, є ротація особового складу.

В огляді британської розвідки за17 жовтня мовиться про те, що росії все важче забезпечувати постачання свого угруповання на півдні України у зв’язку з наслідками диверсії на Кримському мосту.

Станом на сьогодні окупанти використовують у якості логістичної складової Новокаховську дамбу і намагаються побудувати понтонну переправу з барж в районі Антонівського мосту.

Українські військові активно використовують авіацію, що й визнають самі окупанти та доводить якість й кількість нанесених ракетно-бомбових ударів по базам росіян.

За інформацією самих же росіян, ЗСУ зосередили значну кількість засобів ураження. Тільки за останню добу Сили оборони  України відпрацювали  15 авіаударів та 230 вогневих завдань по районах зосередження на той момент ще живої сили та техніки, по опорних пунктах та засобах ППО противника.

Подібні успіхи створюють усі передумови для успішної деокупації правого берега Херсонської області.

Натомість всі намагання російських військ якось мінімізувати успішне контрпросування ЗСУ у Херсонській області – зазнають поразки. Росіяни спробували за рахунок оперативних резервів стабілізувати лінію фронту. Наразі вони намагаються її стабілізувати в районі Милове. Це говорить про те, що росіяни хочуть скоротити лінію фронту, адже є абсолютно успішні удари з боку українських військових, які прорвали лінію фронту росіян в декількох напрямках.

У разі успішного характеру просування ЗСУ зі сторони н.п. Дудчани та н.п Давидів Брід мовиться про можливість оперативного оточення російського угрупування загальною кількістю близько 15 тисяч окупантів.

Зазначу, що окупанти зараз цілком реально оцінюють ту ситуацію, в якій вони опинились й розуміють, що постійне утримання армією РФ Херсонської області – просто неможливе.

Це вже визнаний факт самими росіянами. Окупаційна адміністрація оголосила часткову евакуацію цивільного населення. Вони прекрасно розуміють, що зупинити просування ЗСУ досить важко.

Так, наприклад, самопроголошений “заступник глави адміністрації Херсонської області” Стремоусов  записав відеозвернення до мешканців окупованого Херсону, де наголосив, що на Херсонському напрямку існує загроза прориву фронту силами ЗСУ. На його думку, це може стати повноцінною загрозою для цивільного населення, яке необхідно перемістити на “безпечну відстань”.

Такі заяви окупантів є показником поразки росіян. Варто також зазначити, що місцеве населення зовсім не сприймає російську окупацію. На Херсонщині переважна більшість проукраїнських поглядів, а з такими позиціями серед українського населення, росіянам дуже важко контролювати загальний настрій.

Це створює передумови для ширшого залучення до пасивного та активного руху спротиву: диверсійні акти і передача розвідувальних даних українським спецслужбам. Не випадково саме у Херсонській області ЗСУ чудово відпрацьовують по складам та базам окупантів.

Нагадаю, за інформацією голови Херсонської обласної військової адміністрації Ярослава Янушевича, українські захисники звільнили від загарбників уже 75 населених пунктів Херсонщини. Тільки за жовтень Збройні сили України повернули під блакитно-жовтий прапор 29 населених пунктів.

Також раніше ми писали про успішний контрнаступ ЗСУ у Харківській області: понад 10 тисяч військових РФ можуть потрапити в оточення українських захисників

Exit mobile version