Про те, коли міжнародна судова інстанція зможе домогтися видачі ордерів на арешт підозрюваних, і в чому особливість цих відкритих справ, пише «НБН», посилаючись на матеріал The New York Times.
Зазначені кримінальні провадження є першими міжнародними обвинуваченнями, які висунуті Кремлю з моменту початку війни РФ проти України. Порушення стало можливим тільки через кілька місяців роботи спеціальних слідчих груп. У матеріалах справ підкреслюється — країна-агресор навмисне викрадала українських дітей і підлітків, після чого відправляла неповнолітніх у російські «табори перевиховання». Крім того, окремим пунктом іде інформація про навмисні удари Москви по об’єктах цивільної інфраструктури в Україні.
За словами головного прокурора Каріма Хана, необхідно спочатку спрямувати зібрані обвинувачення групі суддів у рамках досудового провадження. Після цього, у суді мають вирішити, чи дотримано всіх правових норм для того, щоб видати ордери на арешт, чи все ж таки слідчим потрібно надати додаткові докази.
Зазначимо, що все ще немає повних відомостей щодо того, кому з росіян суд планує пред’явити обвинувачення у кожній справі. Також, на думку деяких дипломатів та експертів, існує ймовірність пред’явлення обвинувальних актів безпосередньо Володимиру Путіну, оскільки суд не приймає імунітет глави РФ у справах, які пов’язані з воєнними злочинами/злочинами проти людяності/геноцидом.
Раніше ми писали, що директор ЦРУ заявив, що Путін вірить у свою перемогу в довгостроковій перспективі.