Вчені давно підтвердили, що такі пристрої утворюють високочастотне електромагнітне поле. Немає однозначної думки щодо впливу ЕМП на людський організм, проте частина дослідників вважає, що воно негативно впливає на сон, інформує «НБН» з посиланням на ITech.
Науковці, які вивчали вплив смартфона на сон, зазначають, що він залежить від людського організму, зокрема від його чутливості до ЕМП. Одні люди можуть весь день не випускати гаджет із рук, проводити час у телефоні вночі та не помітять якихось змін. Інші після тривалого тісного контакту зі смартфоном після нічного відпочинку скаржитимуться на недосипання, втому та головний біль.
Французькі дослідники вивчали зв’язок між використанням мобільного телефону та виробленням гормону сну. Як відомо, мелатонін краще виробляється у темряві, в атмосфері тиші та спокою. Вчені помітили, що смартфон заважає виробленню гормону сну у достатній кількості, через що на ранок деякі люди почуваються втомленими.
Незважаючи на те, що немає однозначних результатів цих досліджень, фахівці рекомендують все ж таки відкладати телефон подалі від себе перед сном, щоб добре відпочити.
Раніше фахівці розповіли, як правильно та чим почистити роз’єм смартфона, щоб не нашкодити пристрою.