Путін та Сі Цзіньпін запанікували через конфлікт на Близькому Сході – ЗМІ

За даними ЗМІ, кремлівський диктатор Володимир Путін та китайський лідер Сі Цзіньпін панікують через атаки Ізраїлю на Іран, які послаблюють режим Тегерана.

Володимир Путін і Сі Цзіньпін

Фото – ria.ru

Британське видання The Telegraph пише, що Путін та Сі Цзіньпін стривожені через конфлікт на Близькому Сході. Москва та Пекін публічно засудили удари Ізраїлю по Ірану, інформує «НБН».

Журналісти пояснили, що якщо режим Тегерана ослабне, російський диктатор і китайський лідер утратять ключового партнера у боротьбі проти «гегемонії США» на Близькому Сході зі стабільним авторитарним режимом. Після падіння режиму Башара Асада в Сирії Москва може втратити спробу відновити своє панування в регіоні.

ЗМІ зазначає, що партнерство з Тегераном для Путіна та Сі Цзіньпіна все більше перетворюється на тягар. Зокрема, вони побоюються виходу Ірану з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, адже якщо країна матиме таке озброєння, це зменшить їхній контроль над нею.

Окрім того, КНР – найбільший покупць нафтопродукції у Тегерана, тому постраждає через атаки Ізраїлю на іранські нафтогазові об’єкти.

У публічному просторі Москва та Пекін діють очікувано, проте за лаштунками вони панікують, оскільки ризикують втратити свій вплив на Іран.

Нагадаємо, аналітики ISW пояснили, з якою метою російський диктатор пропонує посередництво Кремля у ситуації на Близькому Сході.

Exit mobile version