Коли укус кліща стає небезпечним та потребує лікування: пояснення сімейного лікаря

Сімейний лікар Леся Радковська стверджує, що укус кліща не завжди інфікує. Однак у такій ситуації важливо якнайшвидше дістати павукоподібного з тіла, щоб мінімізувати ризик зараження бореліозом.

Укус кліща

Укус кліща. Фото – blog.doc.help

У своєму блозі в Instagram медик пише, що укус кліща не завжди може призвести до зараження хворобою Лайма, оскільки навіть якщо павукоподібний інфікований борреліями, це не означає, що він передасть їх людині, інформує «НБН».

Радковська звернула увагу на те, що якщо кліщ знаходився в тілі до 24 годин, не встиг напитися крові і не був розчленований, ймовірність підхопити інфекційне захворювання мінімальна.

За словами медика, якщо протягом 21 дня не з’явиться еритема і не буде скарг на самопочуття, то все гаразд. За бажанням можна здати аналіз крові на антитіла до боррелій через 2-3 тижні після укусу, щоб бути впевненим, що ви не заражені.

Варто хвилюватися, якщо кліщ знаходився в тілі більше 24-48 годин, на цей момент він наївся і при витягуванні ви відірвали йому голову від тіла. У такому випадку слід звернутися до спеціаліста, який призначить лікування антибіотиками.

Раніше сімейний лікар розповіла, як надати першу допомогу при укусах бджіл, комарів, мошок, мурах та ґедзів. Медик пояснила, як запобігти появі алергічної реакції.

Exit mobile version