У своєму блозі в Instagram медик пише, що головний біль дуже примхливий і в основному залежить від відпочинку у темний час доби. За словами лікаря, сон може як спровокувати головний біль, так і стати чарівною таблеткою від неї, інформує «НБН».
Глинська зазначає, що найчастіше болючі відчуття в голові виникають між 4 і 9 годинами ранку, які з’являються через п’ять основних факторів. Часто головний біль може виникати через недосип, коли людина відпочиває вночі менше 6 годин і організм не отримує достатньо мелатоніну та серотоніну.
Біль у голові може з’явитися і після надто довгого сну, у цьому випадку на ранок вивільняється адреналін, який впливає на коливання судинного тонусу.
Сильні головні болі можуть виникнути і через надмірне вживання кави. Медик підкреслила, що цей напій важливо пити щодня в один і той самий час. Різке припинення вживання кави також може спровокувати сильний біль у голові.
Ранкові головні болі провокує і апное уві сні – зупинка дихальних рухів через посилену вентиляцію легень. Після сну можуть виникати неприємні відчуття і через бруксизм – неусвідомлений скрип зубами уві сні. У момент, коли жувальні м’язи скорочуються, щелепи судомно стискаються, що створює напругу у скронево-нижньощелепному суглобі, провокуючи головний біль.
Раніше сімейний лікар розповіла, як позбутися головного болю з ліками та без них.