7 порад, як правильно приймати антибіотики

Антибактеріальні препарати (АБП) сьогодні широко застосовуються, але далеко не всі пацієнти знають, як правильно їх приймати. Надана інформація буде корисна всім, хто бажає дійсно принести користь своєму здоров’ю.

7 порад, як правильно приймати антибіотики

АБП потрібно приймати тільки за лікарським призначенням

Найчастіше АБП застосовують при наявності таких показів:

Визначити необхідність використання АБП може тільки лікар, тому перед антибіотикотерапією потрібно проконсультуватись у спеціаліста.

Корисно приймати АБП з пробіотиками

Комбінація дозволить запобігти порушенню функції кишківника. В таких випадках як дорослим, так і дітям підходить Ентерол порошок, який розводять в теплій воді по одному пакетику один-два рази на добу. Знову ж, як і у випадку з АБП, пробіотики також потрібно застосовувати за призначенням лікаря. Більше про Ентерол® можна дізнатись на офіційному сайті https://enterol.ua.

Потрібно фіксувати важливу інформацію

Всі дані про кожен курс антибіотикотерапії варто записувати й при необхідності повідомляти лікарю. Особливо це стосується побічних реакцій, ускладнень, лікування, яке призначене дитині. Так можна допомогти спеціалісту призначити більш ефективну терапію.

При необхідності потрібно визначати чутливість до антибіотиків

Це правило актуальне в тих випадках, коли раніше використовувались АБП, але результату від лікування не було. Тоді необхідний матеріал здають на бактеріальний посів, після чого лікар з максимальною точністю призначає необхідний антибіотик.

Важливе значення має час та кратність прийому

АБП мають конкретну тривалість дії, тому їх потрібно вживати згідно з встановленою лікарем дозою та через потрібні проміжки часу:

Збій в графіку прийому призведе до зниження ефективності ліків, через що доведеться продовжити тривалість лікування або взагалі замінювати препарати на інші.

Курс лікування має бути безперервним

Антибіотикотерапія особлива тим, що має проводитись безперервно саме таку кількість днів, яку призначив лікар. В іншому випадку не буде досягнута необхідна концентрація АБП в організмі, а це означає, що інфекція належним чином не усунеться. Також вже через декілька днів після прийому АБП має відзначитись покращення. Якщо подібний ефект відсутній, отже ліки підібрані некоректно.

При антибіотикотерапії потрібно дотримуватись дієти

Лікування АБП протікатиме більш сприятливо, якщо харчування налаштовано певним чином. Зокрема з раціону потрібно виключити копченості, смажені та консервовані продукти. Також при антибіотикотерапії некорисними вважаються кислі фрукти та алкогольні напої. Їжа має бути такою, щоб не перевантажувати печінку, тому краще на час прийому ліків перейти на овочі, солодкі фрукти та білий трохи підсушений хліб.

Exit mobile version