Психолог розповів, як українцям боротися із накопиченням люті під час війни та не зриватися на близьких

Психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан розповів, як українцям боротися із накопиченням агресії, яка часто зашкалює під час війни, та не зриватися на близьких.

Психіатр Олег Чабан

Фото – theukrainians.org

Психіатр в інтерв’ю журналісту Олексію Суханову розповів, що робити українцям, щоб угамувати власну агресію, «розвантажитися» і не виливати лють на близьких, інформує «НБН».

За словами експерта, якщо людина довгий час не може дістати ворога, який запускає ракету, вона починає «кипіти», і, дивлячись на жахливі наслідки прильотів, заводиться ще більше. Накопичений через війну негатив не можна виливати на близьких, адже це їх травмує, проте також не варто тримати його в собі.

Чабан радить для розвантаження займатися фізичною активністю, якщо немає проблем зі здоров’ям. Непосильна навіть мінімальна фізична активність – знайдіть інший спосіб відпочинку. Якщо людина працює за комп’ютером, вона має відновлюватися без складних інтелектуальних речей, наприклад, садити квіти. Якщо вона працює руками весь день – можна відпочивати за переглядом фільму чи читанням книги.

Професор зазначає, що у разі психічних розладів потрібно терміново звертатися до фахівця, який випише певні препарати, підбираючи під симптоми пацієнта.

Раніше психіатр назвала симптоми вигорання у батьків та розповіла, як подолати цей стан.

Exit mobile version