Глава польського уряду під час виступу в Сеймі повідомив, що слідство вважає відповідальними за диверсії на відрізку залізниці Варшава-Люблін двох громадян України, які працювали на спецслужби РФ, пише видання «НБН» із посиланням на RMF24.
За його словами, фігуранти в’їхали до Польщі з Республіки Білорусь, куди повернулися після здійснення диверсії через пункт пропуску в Тересполі. Зловмисники втекли до того, як слідчі встановили їхні особи.
Один виконавець завдання російських спецслужб, як розповів прем’єр-міністр, раніше був засуджений у Львові за диверсійну діяльність в Україні. Інший «із Донбасу» в минулому працював у прокуратурі.
Представник Варшави додав, що більше публічно не розкриватиме більше даних стосовно справи, оскільки розслідування диверсій ще триває.
Раніше речник міністра-координатора спеціальних служб Польщі Яцек Добжинський заявив, що «теракт» на залізниці був ініційований «спецслужбами зі сходу». За його словами, РФ має намір дестабілізувати суспільство в його країні та в Європейському Союзі.
Як повідомлялося, очільник Міноборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Росія може розпочати наступ на Європу до 2029 року.



