Росія програла вибори – Зеленський повідомив, що Україна стане членом Виконавчої ради ЮНЕСКО

Глава держави Володимир Зеленський повідомив, що нашу країну обрали до Виконавчої ради організації ЮНЕСКО.

Володимир Зеленський

Фото – president.gov.ua

Український лідер повідомив, що в п’ятницю, 7 листопада, нашу країну найбільшою кількістю голосів обрали до Виконавчої ради ЮНЕСКО на 2025-2019 роки, пише видання «НБН».

За його словами, Україна разом із Румунією та Молдовою випередила Російську Федерацію. Глава держави звернув увагу на те, що держава-агресорка вдруге поспіль програла вибори та не стане членом Виконавчої ради ЮНЕСКО.

Зазначимо, що Україна набрала 137 голосів, Румунія – 135, Молдова – 133, а РФ – 93.

Президент подякував державам-членам, які підтримали нашу кандидатуру. Зеленський зазначив, що Україна разом із партнерами використає всі надані організацією можливості, щоб в умовах війни захистити своїх людей, свою культуру та спадщину, а також відновлювати життя.

Виконавча рада ЮНЕСКО – це керівний орган ООН з питань освіти, науки та культури, який координує її діяльність у період між сесіями Генеральної конференції, затверджує бюджет та програму роботи ЮНЕСКО, а також стежить за виконанням ухвалених програм.

Нагадаємо, в Тбілісі заявили, що Україна нібито перешкоджала Грузії стати членом ЄС. Очільник МЗС Андрій Сибіга відповів на звинувачення.

Exit mobile version