Про те, що швидкість ухвалення рішень у цьому напрямі цілком залежна від ситуації з курсом валют, споживчими цінами та темпом надходжень міжнародної фіндопомоги, пише «НБН», посилаючись на пояснення голови Національного банку України Андрія Пишного, опубліковане в Euromoney.
Внаслідок величезного дефіциту коштів у держбюджеті України на тлі війни, лише регулярне надання міжнародної фіндопомоги дало змогу у 2022-му році відійти від монетарного фінансування і почати з осені 2023-го перехід до «гнучкого обмінного курсу», а також зосередитися на таргетуванні інфляції.
За словами Пишного, процес подальшої валютної лібералізації відбуватиметься в кілька етапів, і впровадження змін безпосередньо пов’язане скоріше з деякими умовами, аніж із визначеними термінами, зокрема, від можливості забезпечення стабільності обмінного курсу та цін за умови «керованого обмінного курсу», тобто поки що з остаточною датою нововведень у банку-регуляторі не визначилися, і зайняли вичікувальну позицію.
Раніше ми писали про те, що в НБУ розкривали річні потреби України в коштах, назвавши суму, отриману від країн-партнерів.