Як інформує «НБН» з посиланням на сторінку ГУ Державної податкової служби України (ДПС) у Київській області, податковою знижкою є механізм, визначений статтею 166 розділу 4 «Податкового кодексу України» (ПКУ), який дає змогу фізособам скоротити розмір оподаткування на доходи через врахування фактично понесених витрат.
Як стало відомо, до таких витрат входять страхові платежі за договорами довгострокового страхування життя, а також суми внесків до недержавних пенсійних фондів (ПФ) і банківських установ.
Зокрема, відповідно до пункту 166.3.5 та пункту 166.3 статті 166 ПКУ, до податкової знижки дозволяється включати:
- платежі (внески/премії), відраховані страховику-резиденту України в межах договору довгострокового страхування життя;
- пенсійні внески до недержавних ПФ, банківські пенсійні депозитні рахунки, пенсійні вклади та рахунки учасника фонду банківського управління.
Пільги зачіпають як витрати самого платника податків, так і ідентичні витрати, зроблені на користь членів сім’ї першого ступеня спорідненості (йдеться про чоловіка/дружину, дітей і батьків).
Податковий кодекс встановлює низку обмежень на суму витрат, які дозволяється вносити до податкової знижки:
- на самого платника податків — не більше 4 240 гривень/щомісяця;
- на члена сім’ї з вищеописаним статусом — не більше 2 120 гривень/щомісяця.
Щоб скористатися знижкою, необхідно подати декларацію у ДПС (попередньо перевіривши, що у страховика є ліцензія і статус резидента України) щодо майнового стану і доходів до 31 грудня 2025 року, додавши:
- договори страхування;
- платіжні документи;
- довідки про доходи з місця працевлаштування.
Раніше ми писали про те, які податки в Україні необхідно сплатити з продажу квартири/будинку.