Про те, що наша країна в найближчій перспективі зможе забезпечувати Європу щонайменше 700 ТВт-годинами енергії та 15 мільярдами кубометрів «блакитного палива», пише «НБН», посилаючись на заяву заступника голови Офісу Президента України Ростислава Шурми, опубліковану «Укрінформом».
За словами Шурми, перед тим, як розпочати виконання подібних проєктів, Україні все ж слід побудувати об’єкти промисловості так званої «зеленої сталі», і тоді можна буде стверджувати про отримання додаткових 150 000-160 000 ТВт-годин. Крім того, якщо вдасться звести і промисловість «зелених добрив», Україна зможе забезпечити постачання 2,5 мільйона тонн «зеленого аміаку» до ЄС, і отримає додаткові 70 ТВт-годин, а вироблення цими підприємствами 3,5 мільйона тонн водню, дасть ще 20 ТВт-годин електрики. Також, якщо Україна здійснить такий «енергомікс», виробничі потужності, через 10-30 років, дадуть країні 140 ГВт-годин від роботи вітряків, 94 ГВт-годин від сонячних панелей і 30 ГВт-годин від ядерної енергетики.
Заступник голови ОПУ акцентував — Україна, в недалекому майбутньому, зможе експортувати щонайменше 10 мільярдів кубометрів біометану і 15 мільярдів кубометрів природного газу.
Раніше ми писали про те, що в Кабміні повернули обов’язкові повірки лічильників, які раніше скасовували на період дії воєнного стану.