Про те, що BTC-ETF є фондом, який інвестує в біткоїн, у якому оператор розділяє сукупні обсяги активів під своїм управлінням на акційні паї, виставляючи останні на біржі для обігу на відкритому ринку — з цими активами можна проводити ті самі операції, що і зі звичайними цінними паперами, пише «НБН», посилаючись на матеріал Bits.Media.
Таким чином, BTC-ETF — інвестиційний фонд, акції якого торгуються на традиційних біржах, таких як Nasdaq і NYSE. При цьому, спотовий BTC-ETF, своєю чергою, вкладається в біткоїн, але без необхідності проведення реєстрації гаманця і самостійного зберігання криптовалюти, що робить його зручним і безпечним для роздрібних інвесторів.
Усе вищеописане робить інструмент вельми ліквідним і, як наслідок, відкриває інвесторам можливість миттєвого виведення коштів, з одночасною оптимізацією витрат на управління, оскільки можна легко відстежувати кошик активів, а також вирізняється доволі низьким фінансовим порогом входу.
Слід зазначити, що всього за 2 тижні курс першої криптовалюти підріс майже на 10 відсотків, сягнувши позначки $46 000 — таке несподіване зростання фіксувалося одразу після Нового року, і вже 2-го січня BTC переписав максимуми 2023-го року, а 11-го січня — перевищив позначку в $49 048. Однак, після нещодавнього оновлення локального максимуму, знаходження вартості вище 200-денної усередненої ковзної, а також значення індексу RSI понад 50, але не в зоні «перекупленості» — це ті основи, які підтверджують зростання BTC. Тобто, «рівень опору» — досягнутий 11-го січня, це максимум у $49 048, а «пік опору» — $44 729.
Примітно, що навіть схвалення BTC-ETF не спричинило масового «ралі» біткоїна через два важливих ключових аспекти — ліквідність і регуляцію.
Ліквідність відіграє головну роль у залученні мільйонів інвесторів і багатомільярдного капіталу. Зі збільшенням попиту на актив, фондам доводиться купувати більше біткоїнів для випуску нових акцій. Але, судячи з усього, ринок не готовий до такого раптового напливу інвестицій, чим можна скористатися, поки ця криптовалюта не стала «ширвжитком».
Крім усього, регуляція також може виявитися «палицею з двома кінцями»: з одного боку, акції BTC-ETF регулюються згідно із законодавством про цінні папери, що надає інвесторам більше гарантій. З іншого боку, занадто жорсткий контроль може сформувати перепони для вільного розвитку ринку.
Можна зробити висновки — вкладатися в BTC-ETF варто тим, хто не любить зайвих ризиків, і віддає перевагу традиційним операціям з активами, без додаткового «вивчення» матеріалів і занурення у світ цифрових валют.
Раніше ми писали про те, як можна ефективно «майнити» нову цифрову валюту від Telegram — Notcoin.