Про те, для чого знадобилося внесення таких змін у процедуру оформлення консульських послуг для військовозобов’язаних, які виїхали з країни, пише «НБН», посилаючись на пояснення члена парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірини Фріз, яке прозвучало на YouTube-каналі «Радіо Свобода».
За словами Фриз, надання всього спектра консульських послуг буде проводитися протягом 2 місяців після набрання чинності вищеописаним законопроєктом, з одночасною актуалізацією/верифікацією даних військовозобов’язаного.
Таким чином, громадянин у призовному віці зможе прийти для отримання консульської послуги впродовж цього періоду, і оновити інформацію про себе: вказати місце перебування та контактні дані для того, щоб у Міністерстві оборони та Генштабі мали чітке уявлення, яка кількість громадян залишається за кордоном, тобто примусової депортації не планується.
Раніше ми писали про те, як командувач Сухопутних Військ ЗСУ прокоментував ухилення від ТЦК/СП і пояснив необхідність мобілізації в Україні.