Про те, що може істотно ускладнити використання ще не поставлених винищувачів F-16, у рамках планування і проведення операцій Повітряними силами ЗСУ над/на територією(ії) РФ, пише «НБН», посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).
Зокрема, не так давно від прем’єр-міністра Бельгії Александра Де Кроо прозвучала заява: ЗСУ дозволено застосовувати бельгійські F-16 винятково над/на територією(ї) України — як контрольованою, так і тимчасово захопленою РФ. Утім, з його риторики не зовсім зрозуміло, чи допускає Брюссель використання своїх літаків для здійснення атак на російську територію з неба над Україною.
При цьому, глава голландського оборонного відомства Кайса Оллонгрен висловила зворотний «меседж» — Нідерланди не висувають жодних заборон на використання Україною своїх F-16, — Повітряним Силам дозволяється застосовувати ці винищувачі й над, і на території Росії, за умови, що Київ продовжить дотримуватися статті 51 Статуту ООН (невіддільне право будь-якої країни на індивідуальну/колективну самооборону в разі збройного нападу на її територію) і норм міжнародного гуманітарного права.
Аналітики ISW підкреслили, що подібні розбіжності в політиці країн Заходу щодо F-16, судячи з усього, вимагатимуть від Києва інтегрувати процес відстеження того, «які винищувачі українські війська можуть, а які не можуть використовувати для нанесення тих чи інших ударів». Ці складнощі, схоже, вельми обмежать потенціал українського командування в плануванні та реалізації військово-повітряних операцій із застосуванням літаків саме цієї модифікації.
Раніше ми писали про те, що в ISW спростовували заяви МО РФ про захоплення в Україні близько 900 кв. км за 2024 рік.