Як інформує «НБН» з посиланням на джерела Reuters, напередодні, 11 квітня, відбулися переговори між делегаціями України та США щодо угоди про доступ американських підрядників до корисних копалин.
Як стало відомо, під час вищеописаного переговорного процесу, не вдалося домогтися будь-якого «прориву» через «напружену», «антагоністичну» і «ворожу» атмосферу. Причина такої напруги — низка змін у документі, які зробили пропозицію адміністрації президента США Дональда Трампа занадто кабальною, тобто значно жорсткішою за попередній варіант.
Зокрема, фінальною версією угоди передбачається — США надається пріоритетний доступ до родовищ України, а весь прибуток, як державних, так і приватних структур, має перенаправлятися до «спільного інвестиційного фонду».
При цьому, в документі не міститься згадок про гарантії безпеки для України, ключову вимогу, висунуту президентом Володимиром Зеленським на тлі вторгнення РФ.
Також, виходячи зі слів невказаного джерела, один із «прихованих пунктів» проєкту — вимога, згідно з якою, американській Міжнародній фінансовій корпорації розвитку (DFC) передається контроль над трубопроводом «Газпрому» (пролягає через територію України в Європу).
Раніше ми писали про те, що Кабмін заплатив міжнародним консультантам понад 100 млн грн за підготовку угоди щодо ресурсів зі США.