Як інформує «НБН» із посиланням на відеоматеріал Telegram-каналу «Ми-Україна», від прем’єр-міністра Дениса Шмигаля пролунало пояснення — надра, об’єкти інфраструктури та родовища корисних копалин ресурси України не внесено до пунктів угоди зі США.
Виходячи зі слів Шмигаля, наша країна стане лише відраховувати внески від нових ліцензій/ренти, на розробку корисних копалин — це буде 50 відсотків коштів, що перераховуються до зазначеного Фонду.
Крім того, жодні борги за допомогу, надану Україні за президентства Джозефа Байдена, тобто до підписання цієї угоди, не є предметом, внесеним до документа.
Також прем’єр розкрив 5 ключових принципів угоди, і йдеться про:
- рівноправ’я — Фонд формується на основі рівноцінних, 50-відсоткових внесків (США та України), і обидві сторони мають у своєму розпорядженні співрозмірне право голосу;
- збереження контролю України над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами;
- нові інвестиційні вливання в економіку України, а не виплату боргів (за підтримку США);
- гарантування участі інвесторів і покупців — Фонд фінансуватиме проєкти та здійснюватиме комерційні закупівлі ресурсів у рамках «бери або плати»;
- непорушність євроінтеграційного курсу — договір не завадить членству України в ЄС.
Раніше ми писали про те, що в Раді розкривали деталі законопроєкту щодо контрактів із ЗСУ для українців, які старші за 60 років.