Як повідомляє «НБН» з посиланням на Telegram-канал групи компаній ДТЕК, електростанції, які працюють, поки не здатні оптимально перекривати обсяг попиту на електрику — цьому перешкоджають несприятливі метеоумови. З цієї причини, у столиці та на Київщині енергетики можуть повернути графіки аварійних або планових відключень світла.
Напередодні вихідних, в «Укренерго» нагадували: споживання електрики зросло майже на 8 відсотків, що спричинено приходом похмурої погоди та випадінням опадів — негода охопила більшу частину країни, включно з Київщиною. У подібних умовах знижується ефективність роботи сонячних електростанцій, а навантаження на загальну мережу, навпаки, зростає.
Саме тому важливо дбайливо підходити до споживання ресурсу:
- переносити роботу потужних побутових приладів на нічні години;
- не вмикати одразу кілька енерговитратних пристроїв до 22:00.
Утім, оскільки ситуація може змінюватися, фахівці радять періодично перевіряти актуальну інформацію на офіційних інтернет-ресурсах регіонального постачальника електроенергії — ДТЕК:
Раніше ми писали про те, як Гетманцев пояснив масові закриття ФОП у перші місяці 2025 року.