Про те, що може перешкодити цим планам, а за якого рішення ця можливість стане реальністю, пише «НБН», посилаючись на матеріал «The Wall Street Journal».
Зокрема, справа стосується 5 000 штурмових гвинтівок ще радянської розробки, й ще 1,6 мільйона набоїв до них, а також невеликої кількості протитанкових ракет та більш ніж 7 000 безконтактних підривників. Це спорядження раніше вилучили у контрабандистів, які, як передбачається, працювали на Іран, а зброя призначалася для повстанців в Ємені.
Втім, для передачі цієї партії зброї в Україну США ще повинні відшукати необхідні юридичне обґрунтування, оскільки відповідно до поточних норм міжнародного права, американські військові зобов’язані утилізувати подібне нелегальне озброєння.
Зазначимо, що вже існує певний прецедент щодо трактування законів щодо конфіскації активів для відчуження іранської зброї. У Мін’юсті США використовували такі «лазівки» у 2020 році, коли взяли під контроль кілька партій захопленої зброї, включаючи керовані протитанкові ракети, ракети класу «земля-повітря» та компоненти крилатих ракет.
Також Президент США Байден, можливо, допоможе вирішити юридичну суперечність, якщо видасть указ або попросить Конгрес попрацювати над тим, щоб дати США право вилучати зброю згідно із законами про громадянську конфіскацію, а потім відправляти її в Україну.
Раніше ми писали, коли ЗСУ зможуть піти у наступ на західній техніці.