Шпигунство за допомогою промислового обладнання: чому влада США побоюється стеження Китаю

Білий Дім "все більше і більше стурбований» тим, що крани, придбані американськими морськими портами (у виробника з КНР), здається, можуть використовуватися Пекіном як шпигунські інструменти.

Портові крани.

Фото - wsj.com

Про те, як Китай може отримувати дані про різні поставки від Сполучених Штатів, включаючи інформацію про вантажі з військовою допомогою для України, пише «НБН», посилаючись на матеріали The Wall Street Journal.

Зокрема, ми говоримо про портові крани китайської компанії «ZPMC». Саме у цьому обладнанні, схоже, й прихований “троянський кінь”. Ці крани часто купують, оскільки вони відрізняються відносно хорошою якістю збірки та досить низькою ціною. Однак складні мікросхеми, що вбудовані у ці крани, здатні зареєструвати та відстежувати спочатку точку відправки, а потім й місце прибуття контейнерів. Уряд США обґрунтовано підозрює, що Китай таким чином може збирати інформацію про вантажі, що надсилаються в країну, або експортують з неї як засіб підтримки в різних військових операціях, в яких зацікавлений у Вашингтоні.

Варто зазначити, що «залізо» у цих порт-кранах відкриває віддалений доступ для всіх, хто хоче знищити звичні способи доставляння товарів. За словами високопоставленого представника американських розвідувальних агентств Білла Еваніна, технологічні рішення, що використовуються в китайських кранах, вже можна назвати “новим Huawei”:

Це ідеальне поєднання законного бізнесу, який також може бути замаскованим таємним збором розвідданих.

Раніше ми писали, як Росія використовує країни третього світу для отримання необхідних технологій.

Exit mobile version