Про те, що на оборонні витрати США піде рекордний обсяг коштів, як для відносно мирного часу (такі цифри вперше фіксуються з часів Другої Світової Війни), сумарно — близько 886 мільярдів доларів, пише «НБН», посилаючись на матеріал Reuters.
Законопроєктом передбачається виділення 842 мільярдів доларів на потреби Пентагону, включно з іще 44 мільярдами доларів на ініціативи, які так чи інакше стосуються оборонних цілей: Федеральному Бюро Розслідувань, міністерству енергетики та іншим структурам.
Таким чином, підсумкова сума витрат на оборону у 2024-му році, яку представники Білого Дому просять затвердити в Конгресі, на 28 мільярдів доларів вища, ніж у 2022-му році (858 мільярдів доларів). Ці гроші підуть на придбання ракет та інших боєприпасів відповідно до багаторічних контрактів, які зазвичай укладаються для виробництва літаків і кораблів. Можливо, що такі заходи свідчать про підготовку до ймовірного військового протистояння Китаю. Крім того, деякі суми будуть перераховані на: модернізацію стратегічної авіації/міжконтинентальних балістичних ракет/атомних підводних ракетоносців; суднобудування/розвиток космічного потенціалу; закупівлю F-35 п’ятого покоління.
Утім, військова допомога нашій країні з боку Міноборони США в проєкті держбюджету на 2024-й фінансовий рік залишилася такою самою, як і у 2022-му році — близько 300 мільйонів доларів. В оборонному відомстві пояснюють це тим, що в Києва постійно змінюються потреби на полі бою, і, якщо виникне потреба для додаткового фінансування, для Конгресу підготують ще один запит.
Раніше ми писали, що Фінляндія може передати Україні застарілі винищувачі.