Зеленський у Раді представив план стійкості України із 10 пунктів

Глава держави Володимир Зеленський у вівторок, 19 листопада, у Верховній Раді представив план стійкості України, який складається із 10 пунктів.

Володимир Зеленський

Фото – president.gov.ua

Український лідер, виступаючи у парламенті, розповів про план стійкості нашої країни, що складається із 10 пунктів. Документ повністю з усіма додатками буде представлений наступного місяця, інформує видання «НБН».

Пункт 1 – єдність. Президент зазначив, що здатність України продовжувати боротьбу з ворогом і не програти війну залежить від речей, які може зробити народ, і які можна зробити лише у єдності із союзниками, зокрема, це стосується вступу країни в ЄС і НАТО.

Пункт 2 – фронт. Гарант заявив, що Сили оборони вживатимуть заходів щодо стабілізації фронту, зокрема проводитимуть операції на ТОТ України та на території РФ. Окрім того, посилюватиметься технологічність армії.

Пункт 3 – зброя. За словами Зеленського, Україна успішно нарощує виробництво зброї та боєприпасів, шукає рішення для знищення безпілотників-камікадзе «Шахед» FPV-дронами.

Однак цього недостатньо, щоб випередити в технологіях росіян, тому Київ запроваджуватиме формат технологічної Ставки, перше засідання якої відбудеться на початку наступного місяця.

Пункт 4 – гроші. Глава держави запевнив, що ризиків для Сил оборони та безпеки країни немає на рік уперед, усі пенсії та зарплати будуть виплачені. Також українці отримають від держави «зимову підтримку», а у березні проведуть індексацію пенсійних виплат на рівень інфляції.

Зеленський пообіцяв, що у 2025 році буде розширено державні програми з підтримки бізнесу та споживачів, зокрема відновлять програму «єПідтримка».

Пункт 5 – енергетика. Президент зазначив, що це найбільш закрита частина плану, оскільки РФ має намір занурити нашу країну в блекаут. Гарант повідомив, що була проведена велика робота із захисту об’єктів і до кінця року з’являться паспорти енергетичної стійкості регіонів.

Пункт 6 – безпека. Український лідер пояснив, що на рівні держави Київ запроваджуватиме нову систему – безпечна область, безпечне місто, безпечна громада.

Зокрема, ця частина плану передбачає реконструкцію укриттів, будівництво нових та модернізацію стандартів. Окрім того, у кожній школі з’являться поліцейські, в освітніх закладах та інших громадських будівлях будуть встановлені рамки металошукачів.

Пункт 7 – громади. Зеленський повідомив, що влада прийматиме низку рішень для підтримки прикордонних та прифронтових громад, зокрема Сумщини та Чернігівщини, а також для громад, які прийняли найбільше переселенців.

Пункт 8 – людський капітал. Ця частина плану передбачає модернізацію соціальної політики, політики охорони здоров’я, освіти, запровадження цифровізації послуг тощо.

Глава держави анонсував створення Міністерства об’єднання українців, до кінця року буде представлено кандидатуру на посаду глави. Відомство займеться справами глобального українського суспільства. Також Київ замінить послів, особливу увагу буде приділено державам «Великої сімки».

Пункт 9 – культурний суверенітет. Президент заявив, що влада готує «культурний Рамштайн» для створення нового та підтримки українського культурного продукту та контенту в усьому світі, пошуку та повернення культурної спадщини.

Пункт 10 – політика героїв. Український лідер зазначив, що ця частина плану стосується врегулювання переходу захисників та захисниць у статус ветерана, їх залучення до держслужби, інтеграції військових після поранень чи полону у суспільне та економічне життя, програми підтримки сімей воїнів тощо.

Як повідомлялося, у Мінцифри розповіли, коли українці зможуть подати заявку на отримання 1000 гривень від Зеленського.

Exit mobile version