Запуск російських дронів на територію Польщі не був випадковим і мав ознаки продуманої операції. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президентом Фінляндії Александром Стуббом, повідомляє УНІАН. За його словами, аналіз траєкторій і конструкції безпілотників свідчить про цілеспрямованість атаки, пише НБН.
Глава держави наголосив, що проліт дронів через територію України та Білорусі вказує на ретельно підготовлений сценарій з боку Росії. Він підкреслив, що навіть після інциденту в Польщі та низки гібридних атак проти європейських країн не було зроблено дієвих кроків, які змусили б Москву зупинити агресію.
Президент України також повідомив, що Київ запропонував Варшаві допомогу у протидії масованим атакам безпілотників, адже системи ППО типу Patriot неефективні проти “Шахедів”. Зеленський підкреслив, що лише багаторівнева оборонна система може забезпечити результативний захист, і Україна готова ділитися досвідом з польськими військовими.
У свою чергу, президент Фінляндії Александр Стубб зазначив, що дії Росії є спробою ескалації війни, яка вже зачіпає інші європейські країни. Він нагадав, що Польща ініціювала консультації за четвертою статтею Угоди про НАТО, а Фінляндія висловила готовність підтримати союзника.