Як реагують на такі неоднозначні дії в уряді США, пише «НБН», посилаючись на матеріал видання «Bloomberg».
Відповідно до інформації видання, з глибин було піднято від 6 до 10 танків, які знаходилися на затонулих американських вантажних кораблях SS «Thomas Donaldson» і SS «Balllot», включаючи танки «Sherman», M3 «Lee» та цілий поїзд. В останніх так званих «рятувальних роботах», які проходили у жовтні 2022 року, брало участь російське кранове судно «КІЛ-143».
Зазначимо, що флот Росії був помічений в «евакуації» техніки саме з тих американських кораблів, які після початку ДСВ курсували між Радянським Союзом, Великою Британією та США, коли доставляли «ленд-ліз». І хоча ці кораблі вважаються цивільними, у Морському тресті морської археології (MAST) зажадали ставитися до них як до військових могил:
«Це спільні військові поховання. Люди загинули у спільному прагненні перемогти фашизм. Отже, ви повинні дати їм спокій».
За словами представника Командування військово-морської історії та спадщини США Яна Макконахі, військово-морський флот РФ підіймає техніку, що затонула, не отримавши жодної згоди від уряду США, якому і належать затонули кораблі конвоїв. Тобто Російська Федерація просто ігнорує міжнародні закони щодо обов’язкового отримання дозволу на розбирання або частковий демонтаж кораблів.
Варто нагадати, що ще у жовтні 2004-го року, у Вашингтоні ухвалили закон, який захищає як майно на будь-яких затонулих кораблях, так і самі судна, якщо вони перебувають у водах США. Одна у РФ на це відповіли у своєму стилі: «всі затонули військові кораблі та урядові літаки залишаються власністю держави, під прапором якої вони були».
Раніше ми писали, що в ОК «Південь» попередили про загрозу ракетних ударів – росіяни вивели у Чорне море носій «Калібрів».