Як змінилося ставлення українців до цензури в інтернеті після двох років повномасштабної війни: результати соцопитування

Київський міжнародний інститут соціології з'ясував, як за два роки повномасштабної війни змінилося ставлення громадян України до цензури в інтернеті. Експерт пояснив, із чим пов'язані відповідні результати опитування.

Українці

Фото – belgianchambers.be

Результати соцопитування КМІС у лютому 2024 року показали, що 49% респондентів вважають, що спроби держави контролювати інформацію в інтернет-ресурсах призведуть до обмеження прав та свобод українців.

Водночас, 44% опитаних продовжують підтримувати цензуру влади на сайтах новин, у соцмережах та месенджерах для зміцнення захисту України від ворога, інформує «НБН».

У лютому 2022 року 60% громадян виступали за державний контроль інформації в інтернет-джерелах, 30% – не поділяли їхню думку.

Заступник директора КМІС Антон Грушецький пояснив зниження кількості прихильників цензури в інтернеті наслідком зниження довіри українців до органів влади. Спроби держави контролювати інформацію у соцмережах та ЗМІ громадяни можуть сприймати як її намір приглушити голоси критиків керівництва країни.

Раніше у КМІС заявили про зниження довіри українців до національного телемарафону.

Exit mobile version