«Велике дякую» використовувати не можна: як правильно висловлювати подяку українською мовою

Мовознавець Олександр Авраменко пояснив, чому неправильно висловлювати подяку словами «велике дякую», як це часто роблять багато українців.

Подарунок

Фото – pexels.com

Нерідко багато хто використовує слова «велике дякую» для висловлення подяки, проте не всі знають, що це словосполучення є неправильним для української мови. Мовознавець у своєму експрес-уроці пояснив, що не так з цією поширеною фразою і чому її треба забути, інформує видання «НБН».

За словами експерта, «дякувати» – це дієслово, яке означає дію, так само, як і «спати», «ходити». Експерт звернув увагу на те, що з дієсловами прикметники не поєднуються, оскільки виходять просто набори слів. Напевно, ви не чули, як хтось каже «міцне спати» або «швидке ходити».

Відповідно до правил граматики, прикметники повинні поєднуватися з іменниками, наприклад, «швидка хода», «міцний сон». Отже, словосполучення «велике дякую» є неправильним, треба сказати «велика вдячність».

Враховуючи це правило, Авраменко рекомендує для висловлення подяки вживати фрази «дуже дякую», «щиро дякую» або «дуже вдячний».

Нагадаємо, Авраменко розповів, як правильно українською мовою називаються елементи постільної білизни.

Exit mobile version