У Мінцифри розповіли, які месенджери безпечні для спілкування з людьми на фронті чи в окупації

Експерт Міністерства цифрової трансформації України Антон Мельник розповів про безпечні месенджери для спілкування з рідними чи друзями, які перебувають на фронті чи тимчасово захоплених росіянами територіях.

Месенджер WhatsApp

Месенджер WhatsApp. Фото – rbc.ru

З початку повномасштабної війни з Росією кількість користувачів месенджерів значно зросла. В інтерв’ю «24 каналу» Мельник розповів, які програми для спілкування безпечні, а які – ні, інформує «НБН».

За словами експерта, для комунікації з людьми, які беруть участь у бойових діях або перебувають у тимчасово окупованих регіонах України, найкраще використовувати WhatsApp, Messenger чи Signal. Фахівець рекомендує в Messenger від Facebook активувати приватний режим, який зашифрує спілкування в Мережі.

Мельник додав, що популярний в Україні месенджер Telegram не є безпечним, оскільки з початку його створення у програми був «ФСБшний бекграунд», крім того, він має засновників та девелоперів РФ. Тому в цьому месенджері краще не говорити про важливі речі, оскільки листування може потрапити до чужих рук.

Раніше американський вчений виявив програми, які прослуховують користувачів навіть із вимкненим мікрофоном.

Exit mobile version