7 кроків перед покупкою акумулятора: як вибрати якісний АКБ і не нарватися на підробку

Ринок автозапчастин рясніє різного роду підробками. Купівля реплік може призвести до поломок та дорогого ремонту, тому дуже важливо знати, як відрізнити оригінал від репліки.

І автомобільний акумулятор не є винятком. Він служить як джерело живлення двигуна. Без АКБ двигун не заведеться, тому при покупці батареї необхідно уникати дешевих аналогів. Це не та запчастина, на якій можна заощадити. Адже від пристрою залежить життєздатність двигуна.

Вивчення ринку акумуляторів

Необов’язково замовляти дорогу батарею з-за кордону. Напевно, ви знайдете гідний апарат у своєму місті. А найкраще скористатися пропозиціями інтернет-магазинів. Ви зможете вивчити каталоги онлайн, не залишаючи свій будинок чи гараж.

Характеристики електроустаткування автомобіля

При виборі акумулятора потрібно враховувати тип та об’єм двигуна. Також певне значення приділяється іншим електроприладам, адже батарея живить не тільки мотор. Так, для бензинового двигуна потрібно акумулятор із пусковим струмом близько 255 ампер. Для бензинового двигуна цей показник збільшується до 300 ампер.

Технічна документація машини

У посібнику з експлуатації авто обов’язково вказані вимоги до АКБ: ємність, пусковий струм, полярність, типорозмір клем, спосіб встановлення та ін.

Місткість батареї

Цей параметр підбирається залежно від старої батареї та моделі авто. Нова АКБ повинна бути трохи потужнішою за старий акумулятор. Однак цей показник не повинен перевищувати 5%. Для легкового авто потрібна батарея ємністю до 66 ампер-годин. А на позашляховики встановлюються АКБ до 90 ампер-годин.

Клас акумулятора

За цією ознакою батареї поділяються на три групи:

  1. економ;
  2. стандарт;
  3. преміум.

Від класу залежить ціна та якість АКБ. Найпопулярніші моделі відносяться до категорії стандарту.

Увага до деталей, геть підробки

Щоб відрізнити оригінал від підробки, слід звернути увагу на такі деталі:

  1. Якість корпусу та пробок. Їхні елементи повинні бути міцними та гладкими. Наявність шорсткостей або частинок пластмаси, що стирчать, повинні насторожити. Переконайтеся, що на клемах є захисні ковпачки. Несумлінні виробники рідко звертають увагу такі деталі.
  2. Маркування. На корпусі має бути маркування про країну-виробника та завод, на якому був виготовлений акумулятор. Також має бути вказана адреса.
  3. Дата виготовлення. Вона вказана на корпусі. Її відсутність може вказувати на підробку, оскільки недобросовісні виробники рідко враховують всі деталі.
  4. Техпаспорт. У підробки він може бути відсутнім.

Технічний паспорт акумулятора

У цьому документі наведено всі дані про АКБ. Їх потрібно порівняти з вимогами до автомобіля. І лише пройшовши всі ці етапи, можна сміливо купувати батарею.

Exit mobile version