Як інформує «НБН» із посиланням на відеоматеріал YouTube-каналу iFixit, фахівці провели розбирання пристрою й оцінили його максимально можливими 10 балами за ремонтопридатність.
Однією з ключових особливостей моделі стало те, що задня кришка не приклеєна, а закріплена всього двома гвинтами, що дає змогу зняти її буквально за хвилину. Батарея також легко замінюється, а більшість компонентів — включно з портом USB-C, модулями камер і датчиками — можна оновити без повного розбирання пристрою.
Попри модульну конструкцію, смартфон отримав ступінь захисту IP55, що є гідним показником для пристрою без клейових з’єднань. Додатковою перевагою стала обіцяна виробником довготривала підтримка: 7 років оновлень операційної системи Android і 8 років — безпеки (до початку 2030-х без втрати актуальності).
Проте в плані «заліза» Fairphone 6 не прагне до флагманського рівня. Він оснащений процесором Qualcomm Snapdragon 7S Gen 3, який поступається топовим чипам, і скромною подвійною основною камерою. Зате порадував 6,3-дюймовий OLED-дисплей LTPO з частотою 120 Герц, що забезпечує плавну картинку.
У Європі ціна Fairphone 6 становить 599 євро — не найнижча, але виправдана, якщо врахувати акцент на стійкість, ремонтопридатність і довгостроковість експлуатації.
Раніше ми писали про те, чому Apple припинила розробку розкладної моделі iPad.