Про те, що найближчим часом, вартість російської нафти може просісти до 51,45 долара/один барель, але тільки якщо відповідне рішення буде ухвалено, пише «НБН», посилаючись на матеріал видання Bloomberg.
Як стверджують у вищевказаних країнах, попередньо запроваджені заходи не надто жорсткі, оскільки така поточна вартість нафти лише на 5 відсотків нижча за ринкову ціну іншої аналогічної сировини їхніх інших країн. Тепер, якщо цієї середи представники 27 країн-членів Європейського Союзу винесуть однозначне рішення щодо перегляду ранньої «стелі цін» на російську нафту, запровадженої G7 і ЄС наприкінці 2022-го року, країна-агресор стане отримувати менше прибутку від продажу власних ресурсів.
Утім, наразі лише три держави наполягають на більш жорсткому підході до санкцій проти Росії. При цьому, аналогічні вимоги про серйозне урізання ліміту цін, на переговорах, проведених торік, залишилися без очікуваної уваги, адже Білий Дім хотів, щоб поріг встановили на рівні 60 доларів/один барель, що дає змогу російській нафті й надалі «наповнювати» світові ринки. Тепер же чаша терезів може схилитися на бік Польщі, Литви та Естонії, і Росія втратить від падіння цін не менше 650 мільйонів доларів/щомісяця.
Раніше ми писали, що Путін може фінансувати війну, попри дефіцит у бюджеті — Гудков розповів, на скільки вистачить коштів.