Про те, що все частіше кіберзлочинці обіцяють перерахувати фінансову допомогу від різних благодійних організацій, іноді й за умови оплати мінімального внеску за юридичні послуги, пише «НБН», посилаючись на попередження, опубліковане в офіційному Facebook-акаунті «Червоного Хреста України».
Як пишуть у «Червоному Хресті України», жодного переказу за юридичні послуги в цій організації не очікують, а шахраї просто ведуть не тільки збір коштів від громадян, а й накопичують їхню особисту інформацію (наприклад, номери карток, ПІБ і все, що можна назвати персональними даними), створивши для цього підроблену сторінку «Міжнародного фонду допомоги Червоного Хреста» з адресою вже видаленою top-helps. top, а оригінальний інтернет-ресурс фонду розміщений за цим посиланням.
Таким чином, усі обіцянки зловмисників щодо перерахувань фіндопомоги на суму в 148 600 гривень, після оплати всього лише 237 гривень «за юридичні послуги», є абсолютно неправдивими. Не варто вірити й у те, що в разі відмови від витребування коштів такої допомоги впродовж 24 годин, гроші за оплачені послуги нібито повернуться до відправника, а вдруге допомогу буде отримати неможливо.
«Червоний Хрест України» наголошує, що не має жодного стосунку до «фейкового» сайту, і не займається виплатами подібних платіжних допомог, а також ніколи не бере плату за юридичні консультації чи послуги.
Раніше ми писали, що у Верховній Раді уточнили, чи оподатковується грошова допомога біженцям будь-якими податками.