Про кілька варіантів такого підвищення, що включають як розмежування тарифів за обсягами споживання, так і разовий перехід на ринкові ціни, пише «НБН», посилаючись на інформацію, надану експертами, і опубліковану тематичним виданням «Українська енергетика».
На думку глави «Союзу споживачів комунальних послуг України» Олега Попенка, тариф на електроенергію передбачається збільшити в діапазоні, приблизно, від 30 до 40 відсотків, без одноразового підвищення в 4-ри рази, як повідомлялося раніше, тобто виключно до розрахункової вартості електроенергії — до 2,3-2,5 гривні/кіловат-годину, замість чинних 1,44 гривні/кіловат-годину в разі використання до 250 кіловат-годин щомісяця, та 1,68 гривні/кіловат-годину в разі «спалювання» від 250 кіловат-годин щомісяця.
Богдан Серебренніков, аналітик «Dixi Group», вказує ще на кілька версій розвитку ситуації, з миттєвим переведенням вартості на ринково обумовлений рівень — так звану «шокову терапію». Крім того, може плануватися багатоетапне зростання тарифів протягом певного тривалого періоду (до кількох років). Також можливий сценарій диференціацією ставок тарифу, але, найімовірніше, в уряді вдадуться до «м’якого варіанту», з поступовим підняттям тарифів.
Раніше ми писали, що загрожує українцям, які вчасно не оплатять за «блакитне паливо».