Про те, що на думку Президента Чехії Петра Павела, китайські «мирні ініціативи» не викликають істотної довіри, оскільки Китай не зможе бути значущим посередником під час встановлення довготривалого і справедливого миру в нашій країні, пише «НБН», посилаючись на матеріал Politico.
Варто зазначити, що коментарі Павела з’явилися в той самий момент, коли Китай спробував позиціювати себе у якості «миротворця» для України. При цьому більшість країн Заходу вельми скептично поставилися до подібних пропозицій, водночас у деяких державах, як-от Франція, необґрунтовано наполягали на тому, що Пекін все ж таки зможе зіграти важливу роль у потенційних мирних переговорах.
Однак Павел, як ексгенерал НАТО, висловився однозначно: коли справа стосується України, упевнений він, Пекін бажає винятково найкращого для себе — а тепер такі наміри означають тільки більше війни:
Я вважаю, що в інтересах Китаю продовжити статус-кво, тому, що це може підштовхнути Росію до низки поступок.
Таким чином, можна зрозуміти, що китайський уряд розраховує на отримання дешевих російських нафти, газу та інших ресурсів — в обмін на партнерство з Москвою «без обмежень».
Раніше ми писали, що Кулеба розповів про найкращого «союзника» Кремля в питанні затягування інтеграції в Альянс.