Про те, що з 6-го травня, в нашій країні почали діяти поправки до чинного законодавства «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень та рішень інших органів під час дії воєнного стану», через що рахунок будь-якого українця, не виключаючи військовослужбовців та волонтерів, можуть заблокувати у спрощеному порядку, але цього можна уникнути, пише «НБН», посилаючись на офіційне пояснення «ПриватБанку».
Зокрема, вищевказаними змінами скасовується дозвіл щодо можливості користування грошовими коштами до 100 000 гривень за заарештованими судовим рішенням рахунками (тимчасово запроваджено в березні 2022-го року через воєнний стан). Цей закон не робить жодних винятків, і поширюється, зокрема, і на банківські рахунки співробітників силових відомства, волонтерів та подібних осіб.
Для відновлення доступу до своїх коштів, клієнтам українських банків рекомендують врегулювати це питання, анулювавши заборону на транзакції, ініційовану виконавчими службами: рахунки розблокують, якщо у фінустанові отримають постанову про зняття арешту від державних виконавців.
Крім того, навіть якщо рахунок заблоковано, клієнтам дозволяється знімати суми в розмірі двох «мінімалок» — 13 400 гривень, але для цього необхідно повідомити держвиконавця про номер рахунку, включно з його повними реквізитами. Також додаткову інформацію легко дізнатися в держдодатку «Дія» або зателефонувавши до контакт-центру виконавчої служби за номером +38-044-364-23-93.
Щоб не допустити арешту рахунків, слід регулярно перевіряти інформацію про себе в «Єдиному реєстрі боржників» на сторінці Міністерства юстиції України.
Раніше ми писали про те, що аферисти полюють у популярному месенджері за даними банківських карт українців.