Про те, що розраховувати на отримання належного статусу безробітного можна тепер тільки після надання військово-облікових документів, але це ще не всі зміни, пише «НБН», посилаючись на офіційну сторінку Державного центру зайнятості.
Заявки щодо оформлення/поновлення статусу зареєстрованого безробітного або їх переривання, можна подавати:
- через сайт/мобільний додаток;
- особисто відвідавши найближче відділення центру зайнятості населення (ЦЗН).
Також, статус безробітного стануть присвоювати учасникам добровольчих підрозділів територіальної громади, які, відповідно до законодавства, підписали контракти бійців тероборони на безоплатній основі.
Датою подання заявки щодо надання цього статусу/призначення нарахування соцдопомоги з безробіття є день їхньої реєстрації у відділенні ЦЗН. Однак, щоб отримати відповідний статус, звичайний громадянин зобов’язаний надати військово-облікову документацію, а учасник бойових дій (УБД) — посвідчення УБД, із супутніми копіями різних довідок. При цьому, документація приймається як у паперовому, так і в електронному форматі (копії на папері не будуть затребувані).
Варто зазначити, що безробітному анулюють його поточний зареєстрований статус або попередньо відмовлять у реєстрації, якщо:
- особа відмовиться від складання/підписання індивідуального плану працевлаштування;
- особа подала заяву про надання статусу раніше строків, встановлених нормами законів;
- особа дала другу відмову в період дії воєнного стану на громадські/інші тимчасові роботи (за відсутності відповідної);
- виявлено факт невиконання вимог індивідуального плану з працевлаштування з обраними критеріями без будь-яких поважних причин;
- особа порушила умови перетину кордонів України.
Раніше ми писали про те, які спеціальності будуть затребувані в Україні після війни.