Про те, що минулого місяця інфляція знизилася до 15,3 відсотка згідно з річним обчисленням, спричинивши незначне падіння споживчих цін, але вказаний інфляційний тиск, як і раніше, залишиться на досить високому рівні через додаткові причини, і це знову відіб’ється на вартості різноманітних товарів і послуг, пише «НБН», посилаючись на матеріал, опублікований на офіційній сторінці Національного Банку України.
На думку експертів банку-регулятора, процес скорочення темпів інфляції буде не таким стрімким, як прогнозувалося раніше, і така динаміка пов’язана з вичерпанням ефекту бази порівняння/підняттям деяких тарифів на ЖКП/переходом на довоєнні податкові ставки на ринку автопального. Однак основний негативний фактор — наслідки від підриву Каховської ГЕС і затоплення прилеглих регіонів: руйнування греблі спричинить додатковий внесок в інфляцію на рівні до 0,3 відсоткових пункти через ускладнення функціонування низки підприємств і часткову втрату врожаю, насамперед овочевої продукції.
Раніше ми писали про те, що в НБУ оцінили фінансову ситуацію і визначилися з тим, як змінюватиметься індекс інфляції в Україні впродовж місяців, що залишилися до кінця 2023-го року.